Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Trzecia wygrana Brazylii, Niemki wygrały po tie-breaku z Bułgarią

LN K: Trzecia wygrana Brazylii, Niemki wygrały po tie-breaku z Bułgarią

Siatkarki Brazylii odniosły trzecią wygraną w Lidze Narodów – tym razem w trzech setach pokonały reprezentację Chorwacji, która wciąż jest bez punktu w tych rozgrywkach. Canarinhes tylko w pierwszym secie, wygranym na przewagi, męczyły się z rywalkami, w pozostałych ich przewaga była bezdyskusyjna. W drugim niedzielnym meczu Niemki przegrywając już 1:2 z reprezentacją Bułgarii odwróciły losy meczu i wygrały go po tie-breaku.

Trzecia wygrana w tegorocznej Lidze Narodów nie przyszła Brazylijkom łatwo, zwłaszcza w pierwszym secie miały one sporo problemów z Chorwatkami. Do stanu 10:10 gra była wyrównana, potem jednak Chorwatki niespodziewanie odskoczyły rywalkom na trzy punkty (14:11) i trener Ze Roberto musiał poprosić o przerwę. Spore problemy w ataku miała Julia Bergmann, jednak Canarinhes doprowadziły w końcu do remisu i wygrały tego seta na przewagi 26:24.

W drugiej partii Brazylijki miały już o wiele mniej problemów i ich przewaga nie podlegała dyskusji. Dobrą zmianę pod koniec seta dała Naiane i to głównie dzięki niej siatkarki z Ameryki Południowej wygrały pewnie do 18. Trzeci set to już prawdziwy pogrom. Podopieczne trenera Ze Roberto zaczęły go od prowadzenia 5:0. Chorwatki bezradnie przyglądały się poczynaniom rywalek, które powiększały przewagę i po chwili prowadziły już 17:6. Od tego momentu rywalki chyba już się poddały, bowiem do końca meczu zdobyły zaledwie dwa punkty. Brazylijki wygrały tę partię do 8 i całe spotkanie 3:0. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Ana Cristina – 22. Kolejne mecze Ligi Narodów Brazylijki rozegrają u siebie w kraju, a ich rywalkami będą Koreanki, Serbki, Niemki i Amerykanki.

Chorwacja – Brazylia 0:3
(24:26, 18:25, 8:25)

Chorwacja: Antunović, Mihaljević (14), Strunjak (8), Milos (2), Karatović (6), Samadan (11), Stimac (libero) oraz Deak, Strize i Marković
Brazylia: Diana (9), Macris (3), Ana Cristina (22), Carol (9), Julia (5), Lorrayna (6), Lais (libero) oraz Lorena (2), Maiara, Tainara (4) i Naiane

Bułgarki bardzo dobrze rozpoczęły mecz z reprezentacją Niemiec. Po asie serwisowym Marii Jordanowej prowadziły już 5:3, jednak rywalki doprowadziły do remisu 10:10. Kolejna punktowa zagrywka Jordanowej dała podopiecznym trenera Lorenzo Micelliego prowadzenie 15:12, po chwili Bułgarki miały już 5 punktów przewagi. W końcówce atak Radostiny Marinowej przyniósł jej drużynie triumf w pierwszym secie 25:18.

Początek drugiej partii należał jednak do podopiecznych trenera Vitala Heynena. Lorenzo Micelli pierwszą przerwę wziął już przy stanie 2:5. Po bloku Pii Kästner Niemki prowadziły już 13:7 i pewnie zmierzały do wygranej w tym secie. W końcówce zespół Bułgarii odrobiłjeszcze kilka punktów (18:21, ale nie był już w stanie odwrócić losów tej partii. Niemki wygrały 25:20 i wyrównały stan spotkania. W trzecim secie pierwsze inicjatywę przejęły siatkarki z Bułgarii, które po ataku Eleny Beczewej wyszły na prowadzenie 8:6. Dość długo trwała wyrównana walka, Niemki były cały czas o punkt lub dwa za rywalkami. W końcówce podopieczne trenera Micelliego miały piłkę setową przy stanie 24:21, jednak przegrały dwie kolejne wymiany. Dopiero atak Marinowej dał im triumf w tej partii i ponowne prowadzenie w meczu.

W czwartym secie wydawało się, że Bułgaria rozstrzygnie ten mecz na swoją korzyść i zainkasuje trzy punkty. Po ataku Marii Jordanowej było już 14:11, potem po punktowej zagrywce tej zawodniczki jej drużyna prowadziła 16:12. Niemki wzięły się ostro do pracy i po chwili doprowadziły do remisu 19:19. W końcówce blok Miry Todorowej dał Bułgarką piłkę meczową przy stanie 24:23, jednak straciły one trzy punkty z rzędu i to zespół Vitala Heynena wygrał seta i doprowadził do tie-breaka. W nim Niemki rozpoczęły od mocnego uderzenia i prowadzenia 5:1. Po bloku Kamili Weitzel było 11:6 i Niemki nie oddały już prowadzenia do końca tego seta. Wygrały decydującą partię 15:10 i zapisały na swoim koncie trzecią wygraną w Lidze Narodów. Najskuteczniejszą zawodniczką w zwycięskim zespole była Lena Stigrot (17 pkt.), w drużynie Bułgarii z kolei Maria Jordanowa mogła pochwalić się dorobkiem 29 punktów.

Niemcy – Bułgaria 3:2
(18:25, 25:20, 23:25, 26:24, 15:10)

Niemcy: Kästner (1), Alsmeier (16), Stigrot (17), Orthmann (13), Schölzel (12), Weitzel (14), Pogany (libero) oraz Stautz, Strubbe i Maase (4)
Bułgaria: Jordanowa (28), Barakowa (2), Beczewa (16), Todorowa M. (10), Sajkowa (3), Marinowa (15), Paszkulewa (libero) oraz Nejkowa, Nikołowa S. (2), Krastewa i Nikołowa M. (3)