Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

LN K: Szybki mecz Rosjanek z Koreankami, triumf Sbornej

fot. FIVB

Reprezentacja Korei Południowej na początek sobotniej serii spotkań nie miała zbyt wiele do powiedzenia w meczu z Rosją. Sborna przeważała praktycznie w każdym elemencie i pozwoliła rywalkom nawiązać walkę tylko w pierwszym secie.  W niedzielę Rosja zagra z Kanadą, a Korea Południowa z Serbią.

Spotkanie rozpoczęło się od dwupunktowego prowadzenia Rosjanek. Problemy z przyjęciem zagrywki miała jednak Arina Fiedorowcewa i wynik wskazał na remis (11:11). Siatkarki z Rosji musiały więc pograć blokiem, aby przywrócić sobie przewagę nad przeciwniczkami (14:11). Asem serwisowym popisała się jeszcze Irina Woronkowa i Rosja miała już o pięć oczek więcej. Rosjanki nie uniknęły jednak błędów własnych, przez co w końcówce wynik znowu się wyrównał (21:21). Ostatecznie nie pozwoliły Koreankom na przejęcie inicjatywy i to Rosja triumfowała w pierwszej odsłonie po swoim skutecznym ataku (25:23).Świetnie otworzyły drugą partię Rosjanki (4:0). Ich przeciwniczki okazały się jednak skuteczne w ataku na kontrze i już był remis. Mimo wszystko Koreankom nie udało się uniknąć błędów, co przywróciło Rosję na wyższe prowadzenie (10:6). Nie bez znaczenia była także skuteczna gra Natalii Gonczarowej. Natomiast w grę Korei wkradało się coraz więcej nieporozumień. Tym razem obyło się więc bez większych emocji w końcówce i to Rosjanki cieszyły się z pewnej wygranej po ataku Anny Łazariewej (25:17).

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły Koreanki, które dzięki czujnej grze na siatce miały już o cztery oczka więcej od przeciwniczek (5:1). Rosjanki musiały ratować się blokiem, aby odrobić swoje straty. Po punktowej zagrywce Jewgieniji Starcewej Rosja miała więc już o dwa oczka więcej (12:10). Asem popisała się także Woronkowa, co umocniło Rosjanki na prowadzeniu (15:11). Od tej pory nie pozwoliły już rywalkom „dojść do głosu” i to one triumfowały w całym spotkaniu po swoim skutecznym bloku (25:17).

Rosja – Korea Płd. 3:0
(25:23, 25:17, 25:17)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Narodów kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę