Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Serbki zwyciężyły w walce o brązowy medal

LN K: Serbki zwyciężyły w walce o brązowy medal

fot. FIVB

O tym, która z drużyn zdobędzie brąz Ligi Narodów w rywalizacji pań zdecydowały zaledwie trzy sety. Po walce na przewagi w ostatniej odsłonie to Serbki postawiły „kropkę nad i” i ostatecznie cieszyły się ze zwycięstwa. 

Otwarcie pojedynku należało do Serbek, jednak rywalki szybko odrobiły straty (4:2, 5:5). Z czasem wynik pozostawał na styku. Żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Skuteczne ataki wyprowadzały Tugba Senoglu i Ebrar Karakurt, po drugiej stronie siatki raz za razem punktowały Ana Bjelica i Sara Lozo.Po serii Turczynki nie tylko odrobiły straty, ale również wyszły na prowadzenie 18:17. Podopieczne trenera Guidettiego nie zdołały jednak pójść za ciosem. W dalszej fazie trwała walka punkt za punkt. Chociaż jako pierwsze piłkę setową miały Serbki (24:23), rywalki doprowadziły do walki na przewagi. W niej jednak ostatnie słowo należało do reprezentantek Serbii.

W drugim secie Serbki poszły za ciosem, szybko wychodząc na prowadzenie 6:3. Po podwójnym bloku na Senoglu o czas poprosił trener Guidetti (4:8). Turczynki walczyły, jednak nie były w stanie skutecznie zniwelować powstałych strat. Swobodny atak Jovany Stevanović dał sygnał do przerwy technicznej (12:7). Reprezentantki Turcji popełniały proste błędy. Dopiero błąd Bojany Drcy przerwał serię (14:8). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, dodatkowo gospodynie popełniały proste błędy. Przy stanie 18:11 dla Serbii jeszcze raz interweniował turecki szkoleniowiec. Nie brakowało przedłużonych akcji. Na środku skutecznie grała Zehra Gunes (19:13). Serbki konsekwentnie punktowały, nie myliła się Lozo (22:14). Turczynki do końca starały się walczyć, jednak wcześniej zbudowany dystans okazał się zbyt wyraźny. Partię zamknęła atakiem po bloku w aut Lozo.

Od początku trzeciej odsłony nie brakowało walki. Stopniowo inicjatywę zaczęły przejmować Serbki, po bloku na Karakurt interweniował trener Guidetti (9:6). Serbki wykorzystywały kolejne kontrataki, dopiero atak Hande Baladin zakończył serię rywalek (11:7). Sytuacja zaczęła się zmieniać po przerwie technicznej. Gdy zablokowana została Bjelica, Turczynki złapały kontakt punktowy (13:12). Nie brakowało przedłużonych akcji z efektownymi obronami. Gospodynie wspierane przez licznie zgromadzoną publiczność kontynuowały walkę na styku (17:18). Wymiany były emocjonujące. Gdy zablokowana została Busa, o czas poprosił trener Santarelli (21:22). Po ataku Karakurt Turczynki miały piłkę setową, jednak Serbki doprowadziły do rywalizacji na przewagi (24:24). Autowy atak Baladin dał ostatni punkt reprezentantkom Serbii.

Serbia – Turcja 3:0
(27:25, 25:17, 26:24)

Składy zespołów:
Serbia: Busa (14), Drca (2), Bjelica (12), Aleksic (8), Stevanovic (9), Lozo (19), Pusic (libero) oraz Lazovic i Milenkovic
Turcja: Ozbay, Senoglu (5), Baladin (5), Erdem (10), Gunes (13), Karakurt (14), Akoz (libero) oraz Sahin, Ismailoglu, Aykac (libero), Şahin, Boz (1) i Aydin (1)

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę