Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > LN K: Porażką z Bułgarkami Polki zakończyły Ligę Narodów 2022

LN K: Porażką z Bułgarkami Polki zakończyły Ligę Narodów 2022

fot. FIVB

Reprezentacja Polski siatkarek miała szansę godnie pożegnać się z Ligą Narodów 2022, Bułgarki były jak najbardziej w zasięgu podopiecznych Stefano Lavariniego. Polki zagrały jednak bardzo słabe spotkanie i przegrały 1:3. Nie da się ukryć, że przed selekcjonerem dużo pracy w kontekście zbliżających się mistrzostw świata, które przypomnijmy odbędą się w Polsce. 

Dobrze spotkanie rozpoczęły Polki, które po udanym serwisie Aleksandry Gryki i dwóch skutecznych blokach prowadziły 5:1. Maria Jordanowa swoimi skutecznymi atakami pozwoliła gospodyniom złapać kontakt punktowy (7:8), ale i ona się myliła. Dobrze w polu zagrywki prezentowała się Alicja Grabka (15:12), jednak ponownie dobre kontry Bułgarek pozwoliły im się zbliżyć (16:17). W końcu Silwana Czauszewa doprowadziła do remisu (20:20), jednak wtedy z pomocą biało-czerwonym przeszedł blok (23:20). Piłkę setową zapewniła swojej ekipie Agnieszka Kąkolewska, a premierową odsłonę zakończyła Martyna Czyrniańska. Po początkowej grze punkt za punkt odskoczyły gospodynie turnieju, skuteczna była Mirosława Paskowa, a jej zespół dołożył udany blok (8:5). Rewelacyjnie na środku radziła sobie Saja Dimitrowa (10:7), natomiast Polki popełniały błędy (7:11). Co prawda pewnie grała Olivia Różański, ale więcej powodów do zadowolenia miały podopieczne Lorenzo Micellego, które po udanej akcji Lory Kitipowej prowadziły 16:11. W aut uderzyła Gryka (13:19), a swoje znów dołożyła Dimitrowa i Jordanowa (22:13). Do tego doszedł as serwisowy Paskowej i szybko jej ekipa miała piłkę setową (24:13) i pewnie wygrała tę część meczu.

Początek kolejnej odsłony był w miarę wyrównany, ale ponownie w ataku zaczęły mylić się Polki. Odrobinę życia tchnęła w swoją ekipę Monika Fedusio (9:11), ale cały czas podopieczne Stefano Lavariniego musiały gonić wynik (11:13). Seria błędów Polek znów dała solidną zaliczkę bułgarskiej drużynie (17:13). Biało-czerwone miały ogromne problemy z trafieniem w boisko (15:21), serię przerwała dopiero Różański, jednak blok gospodyń dał im piłkę setową (24:16) i szybko zamknęły one tę partię.

Początek ponownie należał do Bułgarii, piłkę przechodzącą wykorzystała Mira Todorowa i jej zespół dołożył do tego udany blok (10:7). W końcu biało-czerwone złapały wiatr w żagle, skutecznie atakowała Zuzanna Górecka i jej kontra dała remis (15:15). Taka sytuacja nie utrzymała się zbyt długo, cały czas świetnie radziły sobie bułgarskie środkowe, do tego nie zawodziła Czuszewa, a ekipa znad Wisły cały czas miała swoje problemy (18:22). Na siatce wyraźnie lepsze były gospodynie turnieju (23:19), które po akcji Todorowej miały piłkę meczową. Swoje akcje skończyły jeszcze Fedusio i Różański (22:24), ale zepsuty serwis zakończył całe spotkanie.

Polska – Bułgaria 1:3
(25:22, 13:25, 17:25, 22:25)

Składy zespołów: 
Polska: Kąkolewska (7), Fedusio (9),  Czyrniańska (8), Gryka (9), Grabka (3), Różański (19), Stenzel (libero) oraz Stencel, Górecka (2), Szczygłowska, Wołosz, Szlagowska (1), Jurczyk
Bułgaria:  Dimitrowa (15), Jordanowa (21), Paskowa (9), Kitipowa (4), Todorowa M. (9), Czauszewa (9), Todorowa Z. (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę