Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > LN K: Porażka Polek z Japonkami po tie-breaku

LN K: Porażka Polek z Japonkami po tie-breaku

fot. FIVB

Nie udało się reprezentacji Polski kobiet zwycięstwem zakończyć trzeciej serii gier w Siatkarskiej Lidze Narodów. W meczu z Japonkami o ostatecznym wyniku decydował tie-break. Choć walka była zacięta, to jednak podopieczne Jacka Nawrockiego musiały uznać wyższość rywalek.

Polki zaczęły starcie z Japonią w dość zaskakującym ustawieniu. Właściwego rytmu nie mogła znaleźć Magdalena Stysiak i to jej błąd dał Japonii prowadzenie na przerwie technicznej (8:7). Polski blok szybko znalazł właściwą receptę na zagrania japońskiej drużyny z lewego skrzydła. Mądrze wykorzystywały okazje w ataku Ishikawa i Kurogo, ale po skutecznym bloku Klaudii Alagierskiej na Erice Aragi to Polki prowadziły (16:15). Nieco pomogła w uzyskaniu także Sarina Koga, która zaatakowała w siatkę. Polki w końcówce przyspieszyły tempo gry i bardzo widoczna w obronie była Zuzanna Górecka, a po autowej zagrywce Maiu Ishikawy Polki objęły prowadzenie (25:22).Na początku drugiej odsłony Polki miały problemy w przyjęciu, ale spektakularnym blokiem na Niohice Yamadzie popisała się Zuzanna Górecka (3:2) i set toczył się przez dłuższy czas rytmem punkt za punkt. Japonki jednak bardzo dobrze pracowały w obronie i dzięki grze na siatce Sarina Koga mogła wykorzystać wypracowane w kontrataku okazje (12:8). Czas wzięty przez trenera Nawrockiego pomógł na moment, ale swoje w polu zagrywki dołożyła Niohika Yamada (15:11). Polki uratowały się przed większymi kłopotami serią skutecznych bloków. Widoczna w kontrataku była Kurogo (19:17). Seria zagrywek Klaudii Alagierskiej bardzo pomogła polskiej drużynie. Dobra praca w obronie i skuteczna kontra w wykonaniu Magdaleny Stysiak rozstrzygnęły drugiego seta na korzyść Polek (25:22).

Trzecią partię ponownie lepiej rozpoczęły Japonki. Bardzo dobrze wypracowane w kontrataku okazje wykorzystywała Ai Kurogo (7:3). Zagrywka Stysiak pomogła w odrabianiu strat, lepiej w ataku czuła się na lewym skrzydle Zuzanna Górecka (14:13). Polki niwelowały dystans powoli, a pomogła w tym praca w obronie duetu libero – Stenzel, Jagła. Asa serwisowego posłała jednak Ai Kurogo (21:18). Po skutecznym kontrataku w wykonaniu Magdaleny Stysiak Japonki poprosiły o przerwę (21:20).  Tym razem nie udało się odrobić strat i skuteczny atak Ishikawy na lewym skrzydle przedłużył mecz (25:22).

Problemy z przyjęciem na początku czwartego seta miała Górecka, ale świetnie na siatce blokując Araki odnalazła się Alagierska (6:6). Polki znów skutecznie zaczęły pracować na siatce i dużo dobrego pokazała w ataku Zuzanna Górecka. Ważną kontrę skończyła zaraz po wejściu Martyna Łukasik. Stysiak zbyt ostro dograła piłkę po obronie i świetną czujnością na siatce wykazała się Erika Araki (23:22) a zbawienna okazała się obecność Sariny Kogi na lewym skrzydle (25:22).

Martyna Łukasik rozpoczęła tie-breaka na przyjęciu obok Zuzanny Góreckiej. Po świetnej obronie Nowickiej od bloku odbiła się Sarina Koga (4:3). Mayu Ishikawa trafiła atakiem w antenkę. Dobrą zmianę w tie-breaku dała Łukasik, która skończyła ważną kontrę (12:10), ale Japonki wzmocniły zagrywkę i dramatyczne starcie zakończyło się błędem przejścia linii trzeciego metra Magdy Stysiak (16:14).

Polska – Japonia 2:3
(25:22, 25:22, 22:25, 23:25, 14:16)

Składy zespołów:
Polska: Nowicka (5), Alagierska (7), Kąkolewska (7), Stysiak (35), Różański (12), Górecka (19), Stenzel (libero) oraz Jagła (libero), Łazowska (1), Łukasik (3), Gryka
Japonia: Kurogo (21), Koga (26), Araki (9), Yamada (7), Momii, Ishikawa (21), Kobata (libero) oraz Nabeya (1), Seki, Ishii (8), Inoue (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Siatkarskiej Ligi Narodów kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę