Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > LN K: Porażka Polek z Japonkami po tie-breaku

LN K: Porażka Polek z Japonkami po tie-breaku

Nie udało się reprezentacji Polski kobiet zwycięstwem zakończyć trzeciej serii gier w Siatkarskiej Lidze Narodów. W meczu z Japonkami o ostatecznym wyniku decydował tie-break. Choć walka była zacięta, to jednak podopieczne Jacka Nawrockiego musiały uznać wyższość rywalek.

Polki zaczęły starcie z Japonią w dość zaskakującym ustawieniu. Właściwego rytmu nie mogła znaleźć Magdalena Stysiak i to jej błąd dał Japonii prowadzenie na przerwie technicznej (8:7). Polski blok szybko znalazł właściwą receptę na zagrania japońskiej drużyny z lewego skrzydła. Mądrze wykorzystywały okazje w ataku Ishikawa i Kurogo, ale po skutecznym bloku Klaudii Alagierskiej na Erice Aragi to Polki prowadziły (16:15). Nieco pomogła w uzyskaniu także Sarina Koga, która zaatakowała w siatkę. Polki w końcówce przyspieszyły tempo gry i bardzo widoczna w obronie była Zuzanna Górecka, a po autowej zagrywce Maiu Ishikawy Polki objęły prowadzenie (25:22).

Na początku drugiej odsłony Polki miały problemy w przyjęciu, ale spektakularnym blokiem na Niohice Yamadzie popisała się Zuzanna Górecka (3:2) i set toczył się przez dłuższy czas rytmem punkt za punkt. Japonki jednak bardzo dobrze pracowały w obronie i dzięki grze na siatce Sarina Koga mogła wykorzystać wypracowane w kontrataku okazje (12:8). Czas wzięty przez trenera Nawrockiego pomógł na moment, ale swoje w polu zagrywki dołożyła Niohika Yamada (15:11). Polki uratowały się przed większymi kłopotami serią skutecznych bloków. Widoczna w kontrataku była Kurogo (19:17). Seria zagrywek Klaudii Alagierskiej bardzo pomogła polskiej drużynie. Dobra praca w obronie i skuteczna kontra w wykonaniu Magdaleny Stysiak rozstrzygnęły drugiego seta na korzyść Polek (25:22).

Trzecią partię ponownie lepiej rozpoczęły Japonki. Bardzo dobrze wypracowane w kontrataku okazje wykorzystywała Ai Kurogo (7:3). Zagrywka Stysiak pomogła w odrabianiu strat, lepiej w ataku czuła się na lewym skrzydle Zuzanna Górecka (14:13). Polki niwelowały dystans powoli, a pomogła w tym praca w obronie duetu libero – Stenzel, Jagła. Asa serwisowego posłała jednak Ai Kurogo (21:18). Po skutecznym kontrataku w wykonaniu Magdaleny Stysiak Japonki poprosiły o przerwę (21:20).  Tym razem nie udało się odrobić strat i skuteczny atak Ishikawy na lewym skrzydle przedłużył mecz (25:22).

Problemy z przyjęciem na początku czwartego seta miała Górecka, ale świetnie na siatce blokując Araki odnalazła się Alagierska (6:6). Polki znów skutecznie zaczęły pracować na siatce i dużo dobrego pokazała w ataku Zuzanna Górecka. Ważną kontrę skończyła zaraz po wejściu Martyna Łukasik. Stysiak zbyt ostro dograła piłkę po obronie i świetną czujnością na siatce wykazała się Erika Araki (23:22) a zbawienna okazała się obecność Sariny Kogi na lewym skrzydle (25:22).

Martyna Łukasik rozpoczęła tie-breaka na przyjęciu obok Zuzanny Góreckiej. Po świetnej obronie Nowickiej od bloku odbiła się Sarina Koga (4:3). Mayu Ishikawa trafiła atakiem w antenkę. Dobrą zmianę w tie-breaku dała Łukasik, która skończyła ważną kontrę (12:10), ale Japonki wzmocniły zagrywkę i dramatyczne starcie zakończyło się błędem przejścia linii trzeciego metra Magdy Stysiak (16:14).

Polska – Japonia 2:3
(25:22, 25:22, 22:25, 23:25, 14:16)

Polska: Nowicka (5), Alagierska (7), Kąkolewska (7), Stysiak (35), Różański (12), Górecka (19), Stenzel (libero) oraz Jagła (libero), Łazowska (1), Łukasik (3), Gryka
Japonia: Kurogo (21), Koga (26), Araki (9), Yamada (7), Momii, Ishikawa (21), Kobata (libero) oraz Nabeya (1), Seki, Ishii (8), Inoue (libero)