Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > LN K: Polki wróciły na zwycięską ścieżkę. Chinki pokonane 3:0

LN K: Polki wróciły na zwycięską ścieżkę. Chinki pokonane 3:0

Po zaskakującej porażce z Holandią podopieczne Stefano Lavariniego rewelacyjnie się zrehabilitowały i wróciły do wygrywania. Bez straty seta rozprawiły się z wysoko notowaną reprezentacją Chin, a bardzo dobre zawody w szeregach biało-czerwonych rozegrała między innymi Magdalena Stysiak.

Polki na początku miały spore problemy z Wang, ale same grały skutecznie w ataku i blokiem, co pozwoliło budować powoli prowadzenie (7:5). Chinki zdołały wyrównać udanym blokiem, ale od razu otrzymały odpowiedź z polskiej strony, a Magdalena Stysiak dobrze atakowała. Po błędzie Li, Polki prowadziły 15:12 i utrzymywały taką nadwyżkę. Nadal mogły liczyć też na błędy rywalek. Choć w ataku pomyliła się też Martyna Łukasik, to Stysiak była na posterunku i biało-czerwone były bliskie wygranej (23:17). Finalnie wygrały po uderzeniu Moniki Gałkowskiej.

Kolejny set już od początku układał się pod dyktando polskich siatkarek. Pomogły im w tym dobre zagrywki (7:2). Z pola serwisowego odpowiedziała Wang i Chinki zbliżyły się na dwa punkty, ale po bloku Stysiak przewaga polskiego zespołu znowu była wysoka (15:11).  Nawet jeśli biało-czerwone się myliły, to nadrabiały to innymi elementami, np. asem serwisowym Agnieszki Korneluk (17:13). Im bliżej końca, tym coraz mocniej rozkręcała się Li, a błąd Różański ostatecznie wyrównał po 20. Wyrównany bój  wygrały Polki, kończąc seta atakiem Stysiak.

Gdy atakująca polskiego zespołu została zatrzymana, Chinki prowadziły 8:6 w secie numer trzy. Tym razem długi czas trwała wyrównana walka, choć cały czas uciec próbowały Azjatki. Po kontrze Wang prowadziły one 10:7, ale Polki blokiem szybko wyprostowały sytuację. Polskie siatkarki były coraz skuteczniejsze w polu i ataku, co zaowocowało prowadzeniem. Gdy po bloku w aut uderzyła Stysiak, ekipa trenera Lavariniego prowadziła 21:18 i to prowadzenie utrzymała do końca. Cały mecz zamknęła Różański.

Polska – Chiny 3:0
(25:20, 25:23, 25:22)

Polska: Korneluk (10), Stysiak (20), Łukasik (13), Wenerska, Różański (10), Jurczyk (6), Stenzel (libero) oraz Gałkowska (2), Fedusio, Szczygłowska, Czyrniańska i Nowicka
Chiny: Yuan X. (7), Diao L., Gong X. (13), Wang Y.Y. (5), Wang Yuniu (9), Li Y. (13), Wang M. (libero) oraz Yang H. (2), Gao Y., Xu X, Zheng Y. (4) i Du Q