Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Pewne zwycięstwo Polek

LN K: Pewne zwycięstwo Polek

Trzeci mecz Polek w Lidze Narodów miał wymiar ambicjonalny dla Stefano Lavariniego. Nasz szkoleniowiec jeszcze kilka miesięcy temu prowadził Koreanki do świetnych wyników. Teraz stanął naprzeciw nim jako trener Polek i w najlepszy możliwy sposób pokazał swój kunszt. Nasza reprezentacja pokonała Koreę Południową 3:0 i było to drugie zwycięstwo Polek w tegorocznej edycji VNL.

Świetnie weszły w to spotkanie Polki. Dobre akcje w połączeniu z błędami przeciwniczek dały im od razu o sześć oczek więcej. Koreanki nie wyeliminowały pomyłek także później i po autowym ataku Lee Seonwoo ich straty wydawały się praktycznie nie do odrobienia (1:12). Co prawda biało-czerwonym przydarzył się mały „przestój” w grze, ale przy takiej przewadze nie był on w stanie nic zmienić. Szczególnie, że w końcówce asem serwisowym popisała się jeszcze Joanna Wołosz (20:8). Premierowa odsłona nie mogła się więc zakończyć inaczej niż pewnym zwycięstwem polskiej drużyny, o którym przesądził atak Olivii Różański (25:9).

Drugą partię lepiej zaczęły Koreanki, które po swoim bloku wyszły na dwupunktowe prowadzenie. W aut zaatakowała jednak Kim Heejin i wynik szybko wskazał na remis (2:2). Zaraz Koreankom przydarzyły się kolejne błędy, dzięki czemu Polska miała już o dwa oczka więcej. Tym razem przeciwniczki biało-czerwonych nie zamierzały łatwo się poddać i po nieudanym ataku Moniki Fedusio doprowadziły do wyrównania (11:11). Po udanej kiwce Heejin to więc Korea Południowa znalazła się na prowadzeniu. Do tego Koreanka zdobyła punkt bezpośrednio z pola serwisowego i to właśnie jej drużyna znalazła się bliżej wygranej w tej odsłonie. Świetnie spisała się jednak Wołosz, której dobra gra na siatce doprowadziła do wyrównania w końcówce (21:21). Tym samym dała sygnał do walki, która ostatecznie się opłaciła. To bowiem biało-czerwone okazały się górą, a „kropkę nad i” postawił atak Aleksandry Gryki (25:23).

Kolejny set rozpoczął się lepiej dla Polek, które po asie Klaudii Alagierskiej znalazły się na dwupunktowym prowadzeniu (4:2). Zaraz punktową zagrywkę dołożyła także Weronika Szlagowska, po której Polska powiększyła przewagę o kolejne oczko. Szlagowska dobrze spisywała się także w ataku, co przynosiło drużynie dalsze zdobycze punktowe (12:6). Szczególnie, że w połowie seta Polki coraz skuteczniej grały blokiem. Do tego doszedł kolejny as Szlagowskiej, po którym polski zespół już pewnie zmierzał po zwycięstwo w całym meczu (17:9). Za to Koreanki popełniały coraz więcej błędów własnych. Obyło się już zatem bez niespodzianek i to biało-czerwone mogły triumfować po swoim skutecznym bloku (25:11).

Korea Płd. – Polska 0:3
(9:25, 23:25, 11:25)

Polska: Alagierska (8), Fedusio (9), Łukasik (1), Wołosz (2), Gryka (5), Różański (11), Stenzel (libero) oraz Witkowska (3), Górecka (1), Szlagowska (7) i Wenerska (2)
Korea Płd.: Hye Seon, Seonwoo (4), Hoyoung (3), Juah (7), Jeongah, Hanbi (5), Ran (libero) oraz Yerim, Minkyoung (2), Haejin i Haejin (10)