Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Pewne zwycięstwo Japonek z Chinkami, Brazylijki zdominowały Serbki

LN K: Pewne zwycięstwo Japonek z Chinkami, Brazylijki zdominowały Serbki

Japonki pozostają niepokonane w tej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów. Na zakończenie turnieju na Filipinach podopieczne trenera Masayoshiego Manabe dość pewnie pokonały reprezentację Chin 3:1. Jedynie w pierwszej partii oraz końcówce trzeciej miały one pewne problemy, w pozostałym czasie kontrolowały grę. W kolejnym spotkaniu Brazylijki zdominowały Serbki, które postraszyły rywalki jedynie na początku trzeciej partii. Brazylia wygrała pewnie 3:0.

Mecz od początku był wyrównany, jednak po kilku akcjach inicjatywę przejęły Chinki (7:5). Po błędzie Xinyue Yuan było już jednak po 9. Atak Xiangyu Gong ponownie pozwolił reprezentacji Chin odskoczyć (13:10), ale po raz kolejny nie zdołały utrzymać przewagi (13:13). W końcówce, gdy Japonki przeszły linię środkową, a Haruyo Shimamura i Sarina Koga zostały zatrzymane, ich rywalki ponownie objęły prowadzenie (22:16). Zwycięstwo Chinek przypieczętowała zepsuta zagrywka ich przeciwniczek (25:19).

W drugą partię lepiej weszły Japonki, które szybko odskoczyły rywalkom na trzy punkty (9:6), a chwilę później powiększyły dystans do pięciu (12:7). Gdy Koga wykorzystała piłkę przechodzącą było 15:8, natomiast w kolejnych akcjach przewaga japońskiej ekipy wzrosła do dziewięciu „oczek” (18:9). Obraz gry obu drużyn nie zmienił się już do końca seta, którego Japonki wygrały 25:16 po ataku Arisy Inoue.

Reprezentacja Japonii kontynuowała skuteczną grę w trzeciej partii (6:3). Spokojnie utrzymywała ona tę przewagę, chociaż Chinki robiły, co mogły, bo odrobić straty (9:12). Uderzenie Yingying Li dało im jednak kontakt punktowy (13:14), natomiast kolejne jej zagranie chwilę później spowodowało, że na tablicy wyników widniał remis (15:15). W końcówce kontrę wykorzystała Inoue i jej zespół ponownie odskoczyć rywalkom (20:18). As serwisowy Tamaki Matsui dał im piłki setowe, natomiast trzecią z nich wykorzystała Inoue (25:23).

Także w czwartego seta lepiej weszły Japonki (4:0). Po serii zagrań Kogi było już 10:2. W drugiej części seta japońska ekipa całkowicie zdominowała rywalki i po asie serwisowym Kogi oraz błędach Chinek prowadziły 22:7. Wysokie zwycięstwo reprezentacji Japonii przypieczętował zepsuty serwis chińskiego zespołu (25:12).

Japonia – Chiny 3:1
(19:25, 25:16, 25:23, 25:12)

Japonia: Koga (22), Shimamura (7), Inoue (15), Hayashi (19), Yokota (5), Seki, Kojima (libero) oraz Ishikawa, Tamaki (2) i Yoshino (1)
Chiny: Yuan X.Y. (9), Gong X.Y. (12), Wang Y.Y. (4), Wang Y.L. (5), Li Y.Y. (27), Ding X. (2), Wang W.Y. (libero) oraz Ni F.F. (libero), Jin Y. (4) i Zheng Y.X.

Mecz z Serbkami lepiej rozpoczęły Brazylijki, które szybko przejęły inicjatywę (4:2, 8:5, 10:6). Reprezentacja Serbii nie zamierzała łatwo się poddać i złapała z rywalkami kontakt punktowy (9:10), jednak nie była w stanie doprowadzić do wyrównania, bowiem brazylijska ekipa odbudowała przewagę już w kolejnych akcjach (10:14). W drugiej części seta Serbki po raz kolejny zmniejszyły straty do zaledwie jednego „oczka” (14:15), ale w końcówce Brazylia odskoczyła (20:16). Sytuacja nie zmieniła się już do końca – Brazylijki triumfowały 25:21.

Podopieczne trenera Jose Roberto Guimaraes’a mocno otworzyły drugą partię (8:1). Serbkom całkowicie brakowało w tej partii argumentów, by zatrzymać rozpędzone rywalki, które w drugiej części seta powiększyły dystans (15:6). Końcówkę całkowicie zdominowały siatkarki z Brazylii, które ostatecznie wygrały 25:9.

W trzeciej odsłonie początkowo między zespołami toczyła się wyrównana walka, jednak stopniowo inicjatywę zaczęły przejmować Serbki (5:3, 9:6). Brazylijki doprowadziły do wyrównania (9:9) i drużyny ponownie zaczęły grać punkt za punkt. Dopiero w drugiej części partii brazylijska ekipa odskoczyła (16:14), a następnie powiększyła dystans (19:16). Końcówka należała już do Brazylijek, które całkowicie przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku i zwyciężyły 25:21.

Brazylia – Serbia 3:0
(25:21, 25:9, 25:21)

Brazylia: Diana (5), Ana Carolina (13), Pri Daroit (14), Macris, Gabi (14), Kisy (14), Nyeme (libero) oraz Rosamaria i Roberta
Serbia: Mirković (3), Bjelica (8), Aleksić (3), Stevanović (7), Milenković (8), Lozo (6), Pusić (libero) ora Busa (1), Lazović, Jaksić i Mirosavljević