LN K: Niemki w trzech setach pokonały reprezentację Serbii

Kolejną wygraną w Lidze Narodów odniosły Niemki. Poszły one za ciosem i po zwycięstwie z Polkami z kwitkiem odprawiły także Serbki, które nie miały zbyt wiele do powiedzenia, a mecz zakończył się w trzech w miarę szybkich setach. Dzięki tej wygranej siatkarki z Niemiec przeskoczył swoje rywalki (i Polki) w tabeli i awansowały na 9. miejsce.

Serbki świetnie pograły w kontrataku i to one wyszły od razu na czteropunktowe prowadzenie na początku tego spotkania. Niemki jednak powalczyły i po pojedynczym bloku miały już o dwa oczka więcej od przeciwniczek (7:5). Od tej pory nie brakowało zaciętej walki, podczas której wynik cały czas oscylował wokół remisu. Przełamanie nastąpiło dopiero w połowie seta i dzięki dobrym atakom Liny Alsmeier oraz czujnej grze w bloku to Niemki miały czteropunktową przewagę (16:12). Popełniły jednak błędy, przez które po raz kolejny wynik się wyrównał. Serbki także nie uniknęły pomyłek i ostatecznie musiały się pogodzić z porażką w pierwszej odsłonie (23:25).

Serbki dobrze rozpoczęły także drugiego seta (3:1). Miały jednak problemy na przyjęciu i zaraz to Niemki były o oczko lepsze. Powiększyły jeszcze tę przewagę, gdy asa serwisowego zanotowała na swoim koncie Hanna Orthmann (7:4). W dodatku, Serbki nie potrafiły sobie poradzić z kiwkami przeciwniczek (5:10). Z zagrywki zapunktowała także Lena Stigrot i reprezentacja Niemiec miała już o osiem oczek więcej w końcówce (20:12). Ta partia zakończyła się więc pewnym zwycięstwem Niemek po ataku Jany Franziski Poll (25:16).

Od dwupunktowego prowadzenia Serbii rozpoczęła się partia numer trzy, ale po punktowej zagrywce Poll wynik szybko wskazał na remis (2:2). Serbki w dalszym ciągu popełniały błędy własne i po swoim autowym ataku traciły już trzy oczka (5:8). Nie chciały się jednak poddać bez walki i po asie serwisowym Jeleny Delić doprowadziły do remisu (13:13). Z zagrywki zapunktowała także Sara Lozo i to Serbia była o jedno oczko lepsza (20:19). W ważnym momencie skończyła jednak swój atak Stigrot, a asem popisała się Camilla Weitzel. Po zerwanym ataku Serbii to więc reprezentacja Niemiec triumfowała w całym spotkaniu (25:21).

Niemcy – Serbia 3:0
(25:23, 25:16, 25:21)

Niemcy: Imoudu (2), Alsmeier (11), Stigrot (9), Orthmann (15), Scholzel (10), Weitzel (5), Pogany (libero) oraz Bock (1), Kastner (1) i Poll (5)
Serbia: Jaksić (2), Kocić (4), Lozo (10), Marković (1), Savić (13), Mirosavljević (7), Djurdjević (libero) oraz Uzelac, Djordjević (1), Medić (1), Bukilić, Delić i Cvetković (2)