Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Koreanki zaskoczyły reprezentację Serbii

LN K: Koreanki zaskoczyły reprezentację Serbii

Siatkarki z Korei Południowej wygrały po raz drugi w turnieju Ligi Narodów w Rimini, dość niespodziewanie pokonując reprezentację Serbii 3:1. Co ciekawe dwa z trzech wygranych setów Koreanki wygrały bardzo wyraźnie i wysoko do 13. Świetny mecz rozegrała Kim Yeon Koung, która zdobyła dla swojej drużyny 27 punktów.

To raczej Serbki był uważane za faworytki w meczu z reprezentacją Korei Południowej, która do tej pory mogła pochwalić się zaledwie jedną wygraną w turnieju Ligi Narodów. Koreanki pokonały jedynie 3:1 Tajlandię i zajmowały przedostatnie, 15. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zespół z Azji od samego początku zaskoczył jednak reprezentację Serbii swoją dobrą grą. Nie do zatrzymania w ataku były Kim Yeon Koung oraz Park Jeongah, ta druga dokładała do tego jeszcze skuteczną grę w bloku. Przewaga Koreanek rosła bardzo szybko, a zespół Serbii wydawał się mocno bezradny. Ostatecznie Azjatki wygrały pierwszego seta bardzo wysoko 25:13. W drugim secie Serbki wróciły do gry. Pod nieobecność kapitan Katariny Lazović ciężar ataku wzięła na siebie Jovana Mirosavljevic, która wyrastała w tym meczu na liderkę drużyny. Serbki miały cały czas kilkupunktową przewagę i wydawało się, że kontrolują przebieg gry, jednak w końcówce zaczęły tracić przewagę. Koreanki dogoniły rywala, ale ostatnie piłki należały do Serbek, które po wygranej 25:23 wyrównały stan spotkania.

W trzeciej partii reprezentantki Serbii znów przypominały bezradny, niepoukładany zespół z pierwszego seta. Koreanki bez problemu omijały blok rywalek, świetnie na siatce grała Jeong Jiyun i przewaga Azjatek znów rosła błyskawicznie. Mistrzynie Europy nie miały żadnego pomysłu na zatrzymanie Kim Yeon Koung i znów przegrały bardzo wysoko, do 13. Gdy wydawało się, że Serbki już w tym meczu mogą się nie podnieść, w czwartej partii podjęły walkę i toczyły wyrównaną walkę z rywalkami. To Koreanki jednak miały niewielką przewagę, jednak ich problemy z przyjęciem zagrywek Vanji Savić i Mirosavljević spowodowały, że nie mogły odskoczyć na więcej niż 2-3 punkty. Mistrzynie Europy do końca walczyły o doprowadzenie do tie-breaka, jednak w samej końcówce prosty błąd kosztował je przegranego seta 23:25 i całe spotkanie zakończyły bez zdobyczy punktowej.

Korea Płd. – Serbia 3:1
(25:13, 23:25, 25:13, 25:23)

Korea Płd.: Lee Dahyeon (7), An Hyejin (1), Park Eunjin (5), Kim Yeon Koung (27), Park Jeongah (12), Jeong Jiyun (14), Oh Jiyoung (libero) oraz Lee Soyoung (6), Kim Dain (2) i Yang Hyo Jin
Serbia: Kocić (7), Lozo (8), Djordjević (2), Marković (3), Savić (10), Mirosavljević (16), Djurdjević (libero) oraz Uzelac (4), Jaksić, Medić (4) i Cvetković