Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Koreanki blisko urwania seta Amerykankom, Turcja pokonała Włochy

LN K: Koreanki blisko urwania seta Amerykankom, Turcja pokonała Włochy

Bez niespodzianki obyło się w kolejnym meczu Ligi Narodów, w którym Amerykanki potrzebowały trzech setów, aby pokonać Koreanki. Azjatki postraszyły faworytki w drugiej odsłonie, ale przegrały ją po batalii na przewagi. W ostatnim meczu tego dnia gospodynie turnieju w Antalyi pewnie pokonały w trzech setach reprezentację Włoch i awansowały na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi Narodów.

Mecz Amerykanek z Koreankami lepiej zaczął się dla tych pierwszych. Po akcji Ashley Evans objęły prowadzenie 5:2. Dołożyły dwa szczelne bloki, a Azjatki były coraz bardziej bezradne (8:4). Na niewiele zdawały im się pojedyncze ataki Seungju Pyo, bowiem miały spore problemy w przyjęciu, a po kolejnych dwóch czapach Amerykanki prowadziły już 16:9. Koreanki popełniały sporo błędów, a zbicie Brionne Butler spowodowało, że ekipa z USA dominowała na boisku (20:10). W końcówce w jej szeregi wkradło się trochę rozluźnienia, ale nie miało ono wpływu na końcowy wynik. Po akcji Avery Skinner faworytki pewnie triumfowały w premierowej odsłonie 25:16.

W drugim secie do ataku ruszyły Azjatki, które po akcjach Miyoun Kim oraz Pyo zaczęły dochodzić do głosu. Wykorzystały również błędy i nieporadność rywalek, odskakując od nich na 9:3. Amerykanki do walki próbowała poderwać Skinner na spółkę z Danielle Cuttino, ale wciąż w natarciu były Azjatki (15:11). Do gry po ich stronie włączyła się Eunjin Park, a przeciwniczki popełniały sporo prostych błędów. Koreanki prowadziły jeszcze 23:19, ale za sprawą zbić Cuttino i bloku zawodniczki z USA odrobiły straty (23:23). Wprawdzie Azjatki miały piłkę setową w górze, ale jej nie wykorzystały, a as serwisowy Cuttino i amerykański blok przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Amerykanek (27:25).

W pierwszej fazie trzeciej partii Koreanki popełniały błędy, a dobra postawa na siatce Veronicy Jones-Perry pozwoliła podopiecznym trenera Kiraly’ego odskoczyć na kilka oczek (6:2). Azjatki popełniały kolejne błędy, a po asie serwisowym Cuttino faworytki powiększały swoją przewagę (10:4). W ataku przypomniała o sobie Skinner, a punktowa zagrywka Evans spowodowała, że Koreanki były w coraz trudniejszej sytuacji (14:7). Asa dołożyła jeszcze Skinner, a po atakach Cuttino mecz zbliżał się do końca (20:10). W końcówce siatkarki z USA dominowały na boisku, a w tej części spotkania rozgromiły rywalki 25:11.

Korea Południowa – USA 0:3
(16:25, 25:27, 11:25)

Włoszki przegrały trzeci mecz z rzędu, ulegając w sobotę w tureckiej Antalyi gospodyniom turnieju w trzech setach. Od początku spotkania w tureckim zespole świetnie spisywały się Vargas i Akman i podopieczne trenera Danielle Santarelliego szybko wyszły na prowadzenie 10:6. Włoszki odrobiły część strat i przegrywały już tylko jednym punktem (15:16), a po ataku Sylvii Nwakalor doprowadziły do remisu po 17. Końcówka należała do gospodyń i świetnie zagrywającej Melissy Vargas – Turczynki wygrały pierwszego seta do 19 po ataku Ebrar Karakurt.

W drugiej partii Włoszki były zdecydowanie bardziej zmotywowane i dzięki Sylvii Nwakalor i Degradi miały dwa punkty przewagi. Azzurre cały czas próbowały zatrzymać rozpędzoną Vagras i gdy im się to udało, wyszły na prowadzenie 13:9. Potem Włoszki prowadziły jeszcze 17:14, jednak znów o sobie dała znać Vargas. Gospodynie w końcówce doprowadziły do gry na przewagi i wygrały 26:24.

Na początku trzeciego seta do dobrze dysponowanej Vargas dołączyła na środku Zehra Gunes i gospodynie wyszły na prowadzenie 12:8. Gdy Turczynki niesione dopingiem przez ponad dziesięciotysięczną publiczność zdobyły dwa kolejne punkty, losy meczu wydawały się już przesądzone. Włoszki już nie podniosły się w tym meczu. W końcówce Vargas została znów zmieniona przez Ebrar Karakurt, na czym siła ataku gospodyń nie ucierpiała. Turczynki wygrały do 19 i całe spotkanie 3:0, notując trzecią wygraną w turnieju.

Turcja – Włochy 3:0
(25:19, 26:24, 25:19)

Turcja: Cebecioglu (5), Gunes (8), Vargas (22), Aydin (8), Akman (9), Ozbay (1), Akoz (libero) oraz Karakurt (5)
Włochy: Nwakalor S. (17), Degradi (13), Nwakalor L. (3), Bosio (1), Omoruyi (5), Mazzaro (5), Parrocchiale (libero) oraz Battistoni, Malual, Squarcini (3) i D’Odorico (3)