Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Korea Południowa urwała seta Niemkom

LN K: Korea Południowa urwała seta Niemkom

Po dwóch pierwszych setach wydawało się, że Niemki sięgną po pewne zwycięstwo w ostatnim niedzielnym meczu Ligi Narodów. Koreanki postawiły się jednak rywalkom w partii numer trzy i po walce na przewagi wygrały swojego pierwszego seta w całym turnieju. Mimo przegranej Niemki powróciły do swojej dobrej gry i zamknęły mecz w czterech odsłonach.

Od ataków Leny Stigrot rozpoczęło się to spotkanie. Dały one początek serii Niemek, które przy świetnych zagrywkach Liny Alsmeier wypracowały sobie aż sześciopunktową przewagę. Kolejne oczka przyniósł im ich wysoki blok (11:3). Dopiero as Sohwi Kang zmniejszył nieco dystans między drużynami. W okolicach końcówki tym samym odpowiedziała jednak Camilla Weitzel, co przybliżyło Niemki do wygranej w premierowej odsłonie (17:8). Brak koncentracji z ich strony pozwolił jeszcze zbliżyć się Koreankom, ale ostatecznie obyło się bez niespodzianek i to drużyna z Niemiec triumfowała po ataku Hanny Orthmann (25:19).

Kolejną partię także lepiej zaczęły Niemki, które objęły dwupunktowe prowadzenie po ataku Orthmann (3:1). Powiększyły jeszcze przewagę, gdy uruchomiły swój skuteczny blok, a sprytną kiwką popisała się Stigrot. Czujna gra na siatce przełożyła się na ich dziewięciopunktowe prowadzenie w połowie seta (16:7). Dopiero świetne zagrywki Dahyeon Lee zmniejszyły nieco dystans między drużynami. Także i tym razem na niewiele się to zdało, gdyż to Niemki cieszyły się z kolejnego zwycięstwa, o czym przesądziło nieporozumienie wśród ich rywalek (17:25).

Od asa serwisowego Jiwon Kim zaczął się set numer trzy. Od tej pory trwała wyrównana gra, którą przerwał dopiero atak Jiyun Jeong na dwa oczka z przodu dla Korei (9:7). Z drugiej strony musiała więc odpowiedzieć Orthmann, żeby przywrócić remis. Koreanki powróciły na prowadzenie, gdy ich rywalki popełniły błąd dotknięcia siatki (15:17). Błędu nie uniknęły jednak także siatkarki z Korei Południowej i po asie Pii Kastner to Niemki miały cenne oczko więcej. W decydującym momencie odważnie zagrała Alsmeier, dzięki której siatkarki z Niemiec miały piłkę meczową. Nie wykorzystały jej, wobec czego musiała decydować gra na przewagi. W niej lepsze okazały się Koreanki, co dało im pierwszy wygrany set w turnieju (27:25).

Po ataku w aut Kang to Niemki lepiej weszły w kolejną partię. Po swoim skutecznym bloku miały więc cenne trzy punkty z przodu (9:6). Do tego doszły dobre ataki Stigrot, które umocniły jej zespół na prowadzeniu. W dodatku kolejne błędy popełniała Kang (7:13). Po świetnych zagrywkach Orthmann Niemki pewnie zmierzały zatem po wygraną w całym meczu. Ostatecznie cieszyły się z niej po ataku Alsmeier (25:12).

Niemcy – Korea Południowa 3:1
(25:19, 25:17, 25:27, 25:12)

Niemcy: Kastner (3), Alsmeier (19), Stigrot (15), Orthmann (23), Scholzel (4), Weitzel (12), Pogany (libero) oraz Stautz, Weske i Strubbe
Korea Południowa: Daeun (9), Eunjin (6), Jiwon (2), Dahyeon (7), Jiyun (16), Sohwi (15), Jungwon (libero) oraz Hye Seon, Jeongah (2) i Miyoun