Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Komplet punktów Niemek w starciu z Dominikaną

LN K: Komplet punktów Niemek w starciu z Dominikaną

Reprezentacja Niemiec pokonała Dominikanki 3:1. Pierwsze dwa sety Niemki zdominowały, nie pozwalając rywalkom przekroczyć bariery 20 punktów. W drugiej części meczu sytuacja odwróciła się. Dominikanki wygrały trzecią odsłonę 25:18. W czwartej partii nie brakowało walki, jednak ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Heynena, które dopisały do swojego konta cenny komplet oczek.

Obie drużyny rozpoczęły zdobywanie punktów przy serwisach rywalek. Dopiero atak z szóstej strefy Hanny Orthmann oraz dotknięcie siatki po stronie Dominikanek przerwało tę sytuację (8:5). Po czasie Niemki podwyższyły jeszcze prowadzenie, ale im także przytrafiły się błędy, dlatego różnica zmalała do punktu. Od tego momentu po raz kolejny rozpoczęło się ich naprzemienne zdobywanie. As serwisowy Liny Alsmeier zwiększył przewagę jej drużyny do trzech ,,oczek” i to za sprawą tego elementu podopieczne Vitala Heynena uciekały rywalkom, u których było widać coraz więcej problemów w przyjęciu. Po autowym uderzeniu Gaili Gonzalez Lopez było już 18:13, a katem zawodniczek Marcosa Kwieka była Lena Stigrot, która kończyła wszystkie otrzymane piłki. Ostatecznie Europejki pozwoliły swoim przeciwniczkom ugrać tylko 19 punktów i po krótkiej w wykonaniu Marie Schölzel zakończyły premierową odsłonę spotkania.

Choć Niemki prowadziły 2:0 to szybko ich rywalki wyrównały, a nawet uzyskały dwa ,,oczka” więcej. W ich szeregach skuteczność zaczęły odzyskiwać lewoskrzydłowe, a dodatkowo zaczął funkcjonować blok. Przewaga Dominikanek wynosiła nawet trzy punkty, ale brak kończącego ataku sprawił, że prowadzący zmienił się. Siatkarki Heynena ustawiły szczelny blok, dobrze zagrały w serwisie i po kontrze w wykonaniu Leny Stigrot było 15:12. Niemniej przytrafiały im się pomyłki, dlatego cały czas wynik tej partii był sprawą otwartą. Europejki cały czas próbowały wypracować sobie bezpieczną przewagę, ale ich próby ucieczki były szybko niwelowane. Decydująca dla losów tego seta okazała się wygrana przedłużona kontra przez Stigrot na 21:17. Od tego momentu gra siatkarek Kwieka całkowicie się posypała i nie miały żadnych argumentów do zakończenia tej części meczu.

Trzy pierwsze punkty trzeciej partii zapisały na swoim koncie Dominikanki. Po stronie ich rywalek przestał funkcjonować atak oraz zaczęły popełniać proste błędy. Kiedy tylko to wyeliminowały, natychmiast doprowadziły do remisu. Podopieczne Kwieka grały bardzo nierówno i doskonałe zagrania przeplatały fatalnymi przestojami. Po zablokowaniu Liny Alsmeier oraz wykorzystaniu kontry przez Jineiry Martinez zrobiło się 15:11. Tym razem to podopieczne Heynena utknęły w jednym ustawieniu i nie potrafiły zrobić przejścia. Całkowicie zawodziła Alsmeier, która skończyła do tej pory tylko jeden atak. Dystans wzrósł do sześciu punktów i utrzymywał się przez dłuższy czas. Dominikanki kontrolowały końcówkę tego seta i pewnie zmierzały do przedłużenia losów rywalizacji. Zakończyła go atakiem do skosu Brayelin Martinez.

W czwartym secie Niemki powróciły do swojej dyspozycji z dwóch pierwszych partii, a ich przeciwniczki próbowały im dorównać. Po dobrych zagrywkach Monique Strubbe jej drużyna prowadziła 9:5 i to właśnie za sprawą tego elementu budowała sobie przewagę. Kolejne zwiększenie dystansu dał serwis Pii Kästner (12:7), ale po tej akcji ekipa Heynena miała problemy na siatce i momentalnie dystans zmalał do punktu. Stan taki nie utrzymywał się długo, gdyż po raz kolejny sprawy w swoje ręce wzięła Strubbe. Tym razem była ścianą nie do przejścia w bloku dwukrotnie powstrzymując rywalki oraz mając skuteczne wybloki (17:12). Trochę na własne życzenie niemieckie siatkarki wprowadziły jeszcze emocje w tym secie, gdyż niespodziewanie roztrwoniły to prowadzenie. Jednak ciężar gry na swoje barki wzięła Hanna Orthmann, która odegrała decydującą rolę w końcówce tego meczu. Zwycięstwo 3:1 praktycznie przesądza o awansie reprezentacji Niemiec do turnieju finałowego Ligi Narodów.

Niemcy – Dominikana 3:1
(25:19, 25:18, 18:25, 25:21)

Niemcy: Kästner (4), Alsmeier (4), Stigrot (19), Orthmann (20), Schölzel (2), Weitzel (8), Pogany (libero) oraz Glaab, Stautz (1), Waske (2), Strubbe (6) i Grozer
Dominikana: Gonzalez Lopez (17), Martinez (7), Elizabeth Martinez (21), Peña Isabel (10), Marte Frica (1), Gonzalez (1), Castillo (libero) oraz Rodriguez Duran, Peralta Luna, Tapia Cruz, Hinojosa Diaz (2), Perez Javier i Martinez Caro