Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Kolejna bolesna porażka Kanadyjek

LN K: Kolejna bolesna porażka Kanadyjek

W drugim meczu w Lidze Narodów Kanadyjki ponownie musiały uznać wyższość rywalek. Mimo dobrego początku zespołu z Kanady i prowadzenia 21:16 w pierwszej partii, w końcówce różnicę zrobiło doświadczenie reprezentacji USA, która wygrała 26:24. W dwóch kolejnych setach Amerykanki całkowicie zdominowały rywalki i bez problemów zwyciężyły 3:0.

Mecz co prawda nieznacznie lepiej rozpoczęły Kanadyjki (2:0), jednak Amerykanki szybko doprowadziły do wyrównania i między zespołami wywiązała się walka punkt za punkt (7:7). Dopiero w połowie seta błąd siatkarek z USA i skuteczny blok na Sarah Wilhite dały przewagę zespołowi z Kanady (14:12). Amerykanki ambitnie walczyły, zdołały doprowadzić do wyrównania, ale często się myliły i inicjatywa pozostała po stronie ich rywalek, wśród których bardzo dobrze grała Kiera Van Ryk (21:16). W końcówce jednak straciła skuteczność, a drużyna USA zdołała odrobić straty przy zagrywce Tetori Dixon (22:22). Ostatecznie w walce na przewagi lepsze były Amerykanki po dwóch punktowych blokach (26:24).

W drugiej partii niezmiennie toczyła się wyrównana walka, jednak po trzech blokach duetu Tapp-Wilhite Amerykanki objęły prowadzenie (9:6). Stopniowo powiększały przewagę, Kanadyjki miały problem ze skończeniem pierwszej akcji, a Andrea Drews wykorzystywała kontry (17:8). Sytuacja nie zmieniła się już do końca seta, w którym reprezentantki USA pewnie triumfowały, gdy Lauren Carlini wykorzystała piłkę przechodzącą (25:15).

Amerykanki już od początku trzeciego seta zaczęły budować przewagę i po kiwce Wilhite prowadziły 6:3. Po stronie USA wciąż bardzo dobrze grała Andrea Drews, mocne ataki dokładała również Kathryn Plummer – głównie za sprawą ich akcji, a także trudnej zagrywki Carlini zespół ze Stanów Zjednoczonych powiększył dystans do dwunastu punktów (18:6). Kanadyjki nie były już w stanie polepszyć swojej sytuacji, triumf Amerykanek przypieczętował mocny atak z obejścia w wykonaniu Tapp (25:10).

USA – Kanada 3:0
(26:24, 25:15, 25:10)

USA: Drews (20), Wilhite (11), Plummer (11), Dixon (7), Carlini (6), Tapp (7), Wong-Orantes (libero)
Kanada: Van Ryk (13), Howe (4), Maglio (4), Mitrovic (3), King (1), Cross (1), Bujan (libero) oraz Joseph (4), Livingston (1),  White, Austin Parker, Smith