Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Japonki po wygranej z Niemkami zapewniły sobie miejsce w półfinale

LN K: Japonki po wygranej z Niemkami zapewniły sobie miejsce w półfinale

Reprezentacja Japonii w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej Ligi Narodów siatkarek pokonała rywalki z Niemiec 3:1. Wygrana ta zapewniła zespołowi z Azji grę o medale w czołowej czwórce turnieju. Niemkom udało się wygrać w tym meczu drugiego seta, ale w trzecim również były bliskie sukcesu. Po tej porażce, z pięcioma zwycięstwami na koncie, zajmują 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Japonki, które wciąż walczyły o miejsce w czołowej czwórce i grę w Final Four Ligi Narodów, w meczu z Niemkami musiały wygrać. Po dość wyrównanej walce punkt za punkt na początku pierwszego seta to właśnie one wyszły na niewielkie prowadzenie i na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:12. Nie do zatrzymania była zwłaszcza Sarina Koga, która w pierwszym secie zdobyła dla swojego zespołu 8 punktów. Niemki zdołały się jednak otrząsnąć i dzięki skutecznej grze Marie Schölzel doprowadziły do remisu 19:19. Końcówka należała jednak do Azjatek. Japonki znów odskoczyły na dwa punkty i ostatecznie wygrały pierwszą partię 25:23.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły Niemki, które odskoczyły rywalkom na kilka punktów (9:6), ale nie na długo. Japonki dogoniły rywalki i na drugiej przerwie technicznej to one prowadził jednym punktem. W końcówce jednak to znów zespół z Europy uzyskał przewagę – świetnie spisywały się na siatce Hanna Orthmann i Jana Franziska Poll. Niemki prowadził 22:19 i nie pozwoliły już rywalkom na zdobycie punktów w tym secie. Podopieczne Felixa Koslowskiego próbowały iść za ciosem i prowadziły przez większą część trzeciego seta. Ich przewaga była jednak niewielka i w końcówce od stanu 18:20 Japonki odwróciły sytuację, wychodząc na prowadzenie 23:21. Niemki zdołały jeszcze doprowadzić do gry na przewagi, ale ostatnie piłki padły łupem Azjatek, w składzie których coraz lepiej spisywały się Ai Kurogo i Haruyo Shimamura. Japonia wygrała 26:24 i po raz drugi w tym meczu objęła prowadzenie.

W czwartym secie Japonki już nie dały szans rywalkom. Od samego początku wypracowały sobie bezpieczną przewagę, którą powiększały (7:4, 12:6). Gdy prowadziły 17:10 było jasne, że pewnie zmierzają ku wygranej. Niemki nie potrafiły zatrzymać ataków Ai Kurogo i Mayu Ishikawy (22:13). Ostatecznie Japonki wygrały tego seta wysoko do 15 i całe spotkanie 3:1. Wygrana ta zapewniła im już grę w czołowej czwórce Ligi Narodów siatkarek.

Japonia – Niemcy 3:1
(25:23, 19:25, 26:24, 25:15)

Japonia: Kurogo (13), Koga (16), Shimamura (13), Ishikawa (17), Yamada (6), Momii (1), Kobata (libero) oraz Inoue (libero), Ishii, Tashiro i Hayashi
Niemcy: Imoudu (4), Poll (11), Alsmeier (11), Orthmann (20), Scholzel (15), Weitzel (11), Pogany (libero) oraz Bock, Kastner, Drewniok (1), Stigrot (1) i Bock J. (2)