Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Japonki nie dały szans Koreankom

LN K: Japonki nie dały szans Koreankom

W swoim pierwszym meczu Ligi Narodów Japonki nie miały większych problemów z pokonaniem Koreanek. Z seta na set dominacja siatkarek z Japonii była coraz większa. W żadnej odsłonie koreański zespół nie zdołał przekroczyć bariery 20 punktów. Liderką Japonek była Sarina Koga, która zapisała na swoim koncie 22 punkty.

W ostatnim spotkaniu dnia w Shreveport-Bossier City Koreanki mierzyły się z Japonkami. Początek pojedynku był zacięty. Z czasem do głosu zaczęły dochodzić siatkarki z Japonii. Wysoką skuteczność w ataku utrzymywała Sarina Koga. Po drugiej stronie starała się odpowiadać Kang Sohwi. Nie brakowało ciekawych wymian, ale lepiej kontrataki wykorzystywały Japonki (15:20). Atak Kogi dał serię piłek setowych siatkarkom z Japonii, a ostatni punkt padł po autowym ataku Park Jeongah.

Otwarcie drugiej odsłony ponownie grane było na styku. Po obu stronach nie brakowało efektownych obron, jednak skuteczniejsze w wykorzystywaniu szans na siatce były japońskie siatkarki (8:12). Ponownie prym wśród Japonek wiodła Sarina Koga, zaś Mayu Ishikawa męczyła rywalki swoją celną zagrywką. Rywalki nie potrafiły znaleźć sposobu na rozpędzone rywalki. W decydującą fazę seta Koreanki wchodziły przegrywając 12:20. Ta przewaga okazała się zdecydowanie za duża, by siatkarki z Korei zdołały zagrozić przeciwniczkom. Atak po skosie Ishikawy zamknął tę odsłonę.

Pierwsze akcje trzeciej partii grane były punkt za punkt (3:3). Kibice ponownie byli świadkami przedłużonych wymian. Japonki szybko zaczęły wywierać presję zagrywką i kończyć kolejne kontrataki. Dystans szybko się powiększał. Pojedyncze zagrania Kang Sohwi na niewiele się zdały. Koreanki walczyły w obronie, ale miały problemy ze skończeniem swoich akcji. Błąd rozegrania po koreańskiej stronie dał serię piłek meczowych Japonkom (10:24). Autowa zagrywka Lee Seonwoo zakończyła pojedynek.

Korea Płd. – Japonia 0:3
(17:25, 16:25, 11:25)

Korea: Hye Seon, Sohwi (11), Hoyoung (4), Dahyeon (5), Jeongah (7), Heejin K. (4), Ran (libero) oraz Seonwoo (4), Juah, Minkyoung (1) i Heejin P.
Japonia: Koga (22), Ishikawa (14), Yamada (5), Tamaki (2), Ogawa (7), Yoshino (2), Kojima (libero) oraz Uchiseto (4), Inoue i Hayashi