Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Holandia pewnie triumfuje nad Tajlandią

LN K: Holandia pewnie triumfuje nad Tajlandią

Po trzech dniach przerwy od zmagań Ligi Narodów siatkarki z Holandii nie miały większych problemów z pokonaniem reprezentacji Tajlandii 3:0. W pierwszej i trzeciej partii co prawda przez większość czasu między zespołami toczyła się wyrównana walka, jednak końcówka należała do Holenderek. Drugi set to była natomiast całkowita dominacja zawodniczek z Europy.

Spotkanie dobrze otworzyły Holenderki, które od razu wypracowały sobie dwupunktową przewagę. Powiększyły ją jeszcze, gdy uruchomiły skuteczny blok (7:3). Tajkom udało się jednak odrobić te straty, gdy bezpośrednio z zagrywki zapunktowała Pleumjit Thinkaow. Z czasem zaczęły także wykorzystywać swoje szanse na kontrach i doprowadziły do remisu (13:13). To zapoczątkowało wyrównaną walkę, którą przerwał dopiero błąd Tajek przywracający im trzypunktową stratę (18:21). Nie bez znaczenia była też dobra gra Britt Bongaerts na rozegraniu, dzięki której to Holenderki triumfowały w premierowej odsłonie po swoim skutecznym bloku (25:20).

Zwycięstwo nakręciło Holenderki, które po punktowej zagrywce Anne Buijs oraz ataku w siatkę przeciwniczek wypracowały sobie czteropunktową przewagę (5:1). Z czasem przyjmująca dołożyła jeszcze jednego asa, po którym jej drużyna miała już miażdżącą przewagę nad przeciwniczkami (13:6). Od tego momentu Holenderki zaczęły bawić się grą i niemal zawsze atakowały jedynie na pojedynczym bloku. W dodatku Tajki nie pomagały sobie popełniając błędy własne (7:23). W tym secie nie mogło już być mowy o żadnych niespodziankach i to reprezentacja Holandii cieszyła się z pewnej wygranej po ataku Annick Meijers (25:9).

Początek trzeciego seta także należał do Holenderek. Po punktowej zagrywce Juliet Lohuis oraz pojedynczym bloku wypracowały sobie dwa oczka przewagi (3:1). Błąd libero holenderskiego zespołu sprawił jednak, że wynik dość szybko się wyrównał. Rozpoczęła się więc gra punkt za punkt, którą przerwał dopiero skuteczny atak Buijs (17:15). Do tego siatkarki z Holandii dołożyły blok i powiększyły swoją przewagę do sześciu oczek (23:17). Zatem to właśnie one zwyciężyły w całym spotkaniu, o czym przesądził atak Niki Daalderop (25:18).

Tajlandia – Holandia 0:3
(20:25, 9:25, 18:25)

Tajlandia: Thinkaow (8), Sittirak (10), Tomkom (1), Kanthong (5), Nuanjam (3), Pannoy (libero) oraz ManaKij, Chuewulim (2), Chaisri (2), Apinyapong (libero), Juangjan (1), Krause (1), Nilapa
Holandia: Buijs (13), Bongaerts (7), Baijens (3), Daalderop (12), Timmerman (11), Dambrink (11), Schoot (libero) oraz Savelkoel (1), Lohuis (4), Korevaar, van Aalen, Jasper, Meijers