Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Drugie zwycięstwo Tajlandii, Kanadyjki bez szans

LN K: Drugie zwycięstwo Tajlandii, Kanadyjki bez szans

Drugi mecz w turnieju Ligi Narodów wygrały siatkarki Tajlandii, które cały czas zajmują ostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej. Tajki całkowicie w przedostatniej serii spotkań zaskoczyły reprezentację Kanady, która sprawiała wrażenie bezradnej na tle zaskakująco skutecznych Azjatek. Zespół z Kanady z trzema zwycięstwami na koncie zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Mecz z reprezentacją Kanady zespół Tajlandii rozpoczął niezwykle ambitnie. Azjatki, które w dotychczasowych spotkaniach odniosły zaledwie jedno zwycięstwo, w niczym nie przypominały outsidera rozgrywek. Wprawdzie na pierwszej przerwie technicznej poradziły tylko dwoma punktami, ale po niej szybko budowały swoją przewagę (12:7). Dobrze radziły sobie w ataku Malika Kanthong, Onuma Sittirak i Sutadta Chuewulim i na drugiej przerwie technicznej Tajki prowadziły już 16:9. Zespół z Kanady zupełnie nie potrafił odnaleźć się na boisku i przegrał pierwszego seta dość wyraźnie do 16.

Również w drugiej partii siatkarki z Ameryki Północnej sprawiały wrażenie mocno ospałych i już na początku pozwoliły rywalkom odskoczyć na kilka punktów. Tajlandia prowadziła 9:4, jednak do drugiej przerwy technicznej nie powiększyła swojej przewagi (16:12). Po niej jednak Azjatki były nie do zatrzymania i po chwili prowadziły już 22:14. Mimo skutecznych ataków w końcówce Emily Maglio zespół Kanady znów przegrał bardzo wyraźnie, tym razem do 17.

W trzecim secie wyrównana walka trwała nieco dłużej. Tajki prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:6, na drugiej powiększyły swoją przewagę do trzech punktów. I jak w poprzednich setach obrona Kanadyjek załamała się w końcówce. Azjatki odskoczyły na sześć punktów 22:16 i bez większych emocji ponownie wygrały do 17, notując na swoim koncie drugą wygraną w turnieju.

Tajlandia – Kanada 3:0
(25:16, 25:17, 25:17)

Tajlandia: Thinkaow (13), Sittirak (10), Chuewulim (8), Tomkom (1), Kanthong (16), Krause (5), Pannoy (libero) oraz Chaisri (libero) i Apinyapong
Kanada: Mitrović (2), Cross (6), King, Howe (9), van Ryk (8), Maglio (13), Bujan (libero) oraz Snape (libero), Gray, Joseph (2), Livingston (1) i Robitaille (1)