Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Drugie zwycięstwo Holenderek

LN K: Drugie zwycięstwo Holenderek

Siatkarki reprezentacji Holandii wygrały drugie spotkanie w turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów. Trzeciego dnia pokonały zespół narodowy Rosji. Dla ekipy rosyjskie jest to pierwsza porażka w tegorocznej edycji Ligi Narodów.  Holenderki tylko w trzeciej partii pozwoliły sobie na chwilę dekoncentracji, co kosztowało je utratę tego seta.

W tym pojedynku mieliśmy również polski akcent. Duet sędziów z Koreańczykiem – Kang Joo-Hee – stworzył Wojciech Maroszek.

W spotkanie lepiej weszły Holenderki, których blok dał im prowadzenie 7:3. Przez dłonie rywalek nie mogła przedrzeć się Natalia Gonczarowa, do tego bardzo dobrze w obronie radziły sobie siatkarki z Holandii. W ofensywie nie zawodziła Anne Buijs (15:9), a podopiecznym Sergio Busato nie wychodziło zbyt wiele zagrań (12:20). Do tego doszły jeszcze dwie trudne zagrywki Britt Bongaerts (22:12) i to jej zespół pewnie triumfował w premierowej partii po ataku Niki Daalderop.

Początek drugiego seta był nieco bardziej wyrównany, jednak po udanym bloku Holenderki odskoczyły na trzy punkty (7:4). Okazji do kiwki nie zmarnowała Britt Bongaerts, która dała swojej ekipie prowadzenie 13:9. W końcówce seta Rosjanki jeszcze nieco podgoniły wynik, jednak przy stanie 24:22 okazji do skończenia piłki nie zmarnowała Dambrink. Trzecią odsłonę rosyjska ekipa rozpoczęła od prowadzenia 5:3. To dwupunktowe prowadzenie Sbornej utrzymywało się praktycznie przez całą partię. Po błędzie ekipy holenderskiej było 19:17. Set zakończył się autową zagrywką Eline Timmerman.

W czwartej odsłonie tylko sam początek wiązał się z grą punkt za punkt. Z biegiem czasu Holenderki rozkręcały się, odjeżdżając tym samym rywalkom z wynikiem (14:9). Po obu stronach siatki nie brakowało również chaotycznych i niedokładnych akcji. W końcówce na zagrywce zaryzykowała Kapustina i to się opłacało, bowiem udało się Rosjankom odrobić kilka punktów. Ostatecznie jednak rywalki nie straciły zimnej krwi i punktowym blokiem zamknęły czwartego seta wynikiem 25:20.

Najlepszą punktującą w ekipie zwycięskiej była Indy Baijens (16 „oczek”). Jeden punkt mniej zdobyła Anne Buijs. Z kolei wśród Rosjanek po 18 punktów wywalczyły Smirnowa i Fjedorcewa. Warto odnotować, że na przestrzeni całego meczu Rosjanki oddały rywalkom aż 22 punkty po swoich błędach.

Rosja – Holandia 1:3
(14:25, 22:25, 25:23, 20:25)

Rosja: Stracewa (1 pkt.), Koralewa (1), Koszaljewa (1), Woronkowa, Fetisowa, Gonczarowa (3), Filipienko (libero) oraz Maljagina (6), Fjedorcewa  (18), Lazarewa (2), Kapustina (6) i Smirnowa (18)
Holandia: Dallderop (15), Dambrink (13), Baijens (16), Timmerman (12), Bongaerts (4), Buijs (15), Schoot (libero) oraz Korevaar (1)