Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Druga wygrana Chin, Niemki pewnie zwyciężyły z Koreą Płd.

LN K: Druga wygrana Chin, Niemki pewnie zwyciężyły z Koreą Płd.

W swoim drugim meczu w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów reprezentacja Chin grająca w Ankarze odniosła drugie zwycięstwo. Ekipa z Azji oddała Turczynkom tylko jednego seta, chociaż podopieczne trenera Guidettiego dzielnie walczyły o tie-breaka. W drugim meczu, w turnieju w Shreveport-Bossier City Niemki pewnie wygrały z Korea Południową.

Chinki już na początku meczu odskoczyły na 5:2, ale Turczynki szybko wzięły się do odrabiania strat.  Zbliżyły się na jeden punkt, ale jak się okazało na chwilę, rywalki po raz kolejny podkręciły tempo (11:5). Przeważały głównie w elemencie ataku, wykorzystywały też błędy Turczynek.

Ekipa z Azji kontrolowała boisko wydarzenia (14:7). Turczynki były zupełnie bezradne wobec dobrze grającego rywala (9:18, 13:22). Ostatecznie gospodynie turnieju zdołały ugrać w inauguracyjnej partii zaledwie 16 punktów.

W drugim secie to Turczynki odskoczyły na dwa, trzy oczka (2:0, 5:2). Chinki zdołały szybko wyrównać, ale cały czas to ekipa z Europy miała nieznaczną przewagę (10:8). Wynik cały czas oscylował wokół remisu, ale w pewnym momencie to Turczynki wrzuciły wyższy bieg i odskoczyły na 18:14 i 22:17. Takiej przewagi podopieczne  trenera Guidettiego nie oddały już do końca i wyrównały tym samym stan rywalizacji.

Chinki z wysokiego „C” rozpoczęły kolejną część meczu (7:2). Turczynki na moment zbliżyły się na dwa punkty, ale to Chinki nadawały ton boiskowym wydarzeniom (15:9, 20:14).  W końcówce seta punktowały już praktycznie tylko siatkarki z Azji pozwalając w ogólnym rozrachunku zdobyć przeciwniczkom zaledwie 16 punktów.

Początek czwartej partii był wyrównany, w pewnym momencie jednak Chinki zaczęły budować sobie przewagę (9:6, 13:10). Turczynki zniwelowały dystans do jednego punktu (12:13). Wkrótce jednak zrobiło się już 20:17 dla Chinek, ale Turczynki nie rezygnowały i nadal walczyły o tie-breaka (19:20). W końcówce jednak więcej zimnej krwi zachowały Chinki.

Turcja – Chiny 1:3
(16:25, 25:20, 16:25, 22:25)

Turcja: Ozbay (1), Sahin (6), Baladin (3), Erdem (8), Gunes (12), Karakurt (22), Akoz (libero) oraz Ismailoglu (3), Caliskan (1), Kapucu, Aydin (2)
Chiny: Yuan (11), Diao (6), Gong (14), Wang Y.Y. (7), Jin (6), Li (23), Wang W.Y.  (libero) oraz Wang Y.Z., Wang Y.L. (1)

Spotkanie Niemek i Koreanek miało wyrównany początek. Wkrótce jednak podopieczne Vitala Heynena zaczęły budować sobie przewagę (7:5, 10:6). Azjatycka drużyna zdołała się co prawda zbliżyć na dwa oczka, ale po chwili Niemki znów odjechały (14:8). Do stanu 23:17 wydawało się, że reprezentantki Niemiec spokojnie kontrolują wydarzenia, ale po chwili zerwały się do walki Koreanki i praktycznie wyrównały stan rywalizacji (22:23). Dwie ostatnie akcje należały jednak do siatkarek z Europy, które tym samym objęły prowadzenie w meczu, a na liderkę wykreowała się Hanna Orthmann.

W drugiej partii Niemkom udało się odskoczyć dopiero na 9:7 i od tego momentu sukcesywnie powiększały prowadzenie.  Ekipa trenera Vitala Heynena miała dużą przewagę w ataku, a także w bloku, popełniała też zdecydowanie mniej własnych błędów.  Niemki prowadziły 12:9 i po kilku minutach już 17:11. Koreanki nie miały żadnego punktu zaczepienia, aby odrobić chociaż część strat, wręcz przeciwnie, dominacja Niemek była coraz większa (22:13).  Ostatecznie Azjatki ugrały w tym secie zaledwie 15 punktów.

Od prowadzenia 4:1 rozpoczęły trzeciego seta Niemki i utrzymywały przewagę (8:4). Koreanki jednak zdołały doprowadzić kilka minut później do remisu (8:8). Piętą achillesową Koreanek był w tym meczu atak i błędy własne. Pozwoliło to Niemkom prowadzić 12:9 i 16:11. Europejki miały też w swoich szeregach dobrze grającą Orthmann. Dominacja ekipy trenera Heynena trwała w najlepsze (21:13), podobnie jak w secie drugim.  Koreanki zbliżyły się co prawda na 16:22, ale trzy ostatnie akcje i tym samym cały mecz wygrały Niemki.

Niemcy  – Korea Płd. 3:0
(25:22, 25:15, 25:16)

Niemcy: Kästner (3), Janiska, Stigrot (7), Orthmann (22), Weitzel (9), Cekulaev (10), Pogany (libero) oraz: Bock, Vanjak, Alsmeier (5) i Hippe
Korea Płd.: Hye Seon (1), Seonwoo (12), Sohwi (13), Hoyoung (6), Dahyeon (4), Jeongah (5), Ran  (libero) oraz Minkyoung, Hanbi (1), Haejin i Heejin (1)