Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Dominikanki lepsze od Niemek, Korea postraszyła Turcję

LN K: Dominikanki lepsze od Niemek, Korea postraszyła Turcję

Mecz Niemiec i Dominikany w Siatkarskiej Lidze Narodów był spotkaniem dwóch drużyn z takim samym bilansem zwycięstw i porażek. Po tym spotkaniu lepszy wynik notują Dominikanki, bowiem to one wygrały 3:1 mecz z naszymi zachodnimi sąsiadkami. W drugim wieczornym meczu Turczynki dały się zaskoczyć Koreankom w pierwszym secie, ale później wygrały kolejne trzy i cały mecz 3:1.

Pierwszy set od początku przebiegał pod dyktando Dominikany. Podopieczne Marcosa Kwieka od razu osiągnęły kilkupunktową przewagę i uważnie jej pilnowały. Przez cały czas trzymały Niemki na dystans przynajmniej trzech punktów.

Emocje pojawiły się dopiero w końcówce, kiedy to od stanu 19:24 siatkarki Vitala Heynena odrobiły niemal całą przewagę. Kiedy jednak doszły Dominikanki na jeden punkt, te w końcu wykorzystały piłkę setową.

Druga partia była niemal kopią tej pierwszej. Znów to Dominikanki dość szybko odskoczyły (12:8) i zmierzały do zwycięstwa w tym secie. Podobnie też jak w pierwszej odsłonie pod koniec Niemki zerwały się do ataku i od 20:24 zdobyły trzy punkty z rzędu. Tak samo jak w premierowej partii w tym momencie Dominikanki zdobyły punkt i zakończyły seta.

W trzecim secie wyraźnie podrażnione Niemki od razu rzuciły się do ataku i zdominowały rywalki. Szybko uzyskały bezpieczną przewagę (14:4), która praktycznie zamknęła tę partię. Siatkarki Heynena po prostu spokojnie dowiozły do końca wysokie prowadzenie, rozbijając Dominikanki do 11.

Żeby jednak myśleć o punktach Niemki musiały wygrać też kolejnego seta, a w nim nie było już tak prosto, bo siatkarki z Dominikany wróciły do swojej gry i znów na boisku oglądaliśmy wyrównane zmagania. Niemal przez całą odsłonę toczyła się gra punkt za punkt. W zaciętej końcówce dwie piłki setowe miały Niemki, ale później role się odwróciły i przy 26:25 to Dominikanki stanęły przed szansą zakończenia tego meczu. Zrobiły to w kolejnej akcji, inkasując komplet punktów.

Niemcy – Dominikana 1:3
(23:25, 23:25, 25:11, 25:27)

Niemcy: Glaab (1), Schölzel (2), Orthmann (22), Janiska (9), Weitzel (9), Stigrot (9), Pogany (libero) oraz Kästner (1), Alsmeier (11), Hippe (1) i Cekulaev (5)
Dominikana: J. Martinez (16), B. Martinez (9), Gonzalez Lopez (17), Marte Frica, Pena Isabel (18), Gonzalez (2), Duran (libero) oraz Martinez Caro, Diaz (1), Luna i Paredes

Turczynki dały się zaskoczyć Koreankom w pierwszym secie. Azjatki szybko wyszły na pięciopunktowe prowadzenie 10:5, ale podopieczne Giovanniego Guidettiego powoli odrabiały straty. Doszły rywalki na 15:16 i wydawało się, że po złapaniu kontaktu wejdą na wysokie obroty i wygrają tego seta, ale Koreanki grały uważnie i powróciły na kilkupunktowe prowadzenie i utrzymały je do końca seta, wygrywając 25:20.

W drugim secie Turczynki nie popełniły już błędów z pierwszej odsłony. Przejęły inicjatywę i w połowie partii prowadziły już 17:11, co w praktyce oznaczało, że kilkanaście akcji później na tablicy powinien się pojawić remis 1:1. Tak się też stało, gdyż podrażnione siatkarki znad Bosforu rozbiły rywalki do 13.

Koreanki nie złożyły jednak broni i powróciły do dobrej gry w trzecim secie. Przez długi czas prowadziły i przy 17:12 zdawało się, że teraz to one spokojnie wygrają partię. Tu jednak ukazała się różnica w doświadczeniu obu drużyn. Turczynki się spięły i zdobyły kolejne pięć punktów, co oznaczało remis 17:17. Później rozstrzygnęły na swoją korzyść końcówkę i wygrały 25:19.

W ostatnim secie Koreanki trzymały się dzielnie tylko do stanu 9:9. Później Turczynki zaczęły przejmować inicjatywę i zdobyły cztery punkty z rzędu, trzymając w dalszej części seta kilkupunktową przewagę. Ostatecznie siatkarki Gudettiego wygrały tego seta 25:15 i cały mecz 3:1.

Turcja – Korea Płd. 3:1
(20:25, 25:11, 25:19, 25:15)

Turcja: Ozbay (3), Arici, Cebecioglu (12), Senoglu (2), Gunes (15), Karakurt (17), Aykac (libero) oraz Sahin (2), Ismailoglu, Baladin (10), Erdem Dundar (10) i Boz (4)
Korea Płd.: Jung (10), Kang (13), Yeum (1), Kim (11), Park (10), Lee (6), Han (libero) oraz Go i Hwang