Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Chinki zdominowały ekipę z USA

LN K: Chinki zdominowały ekipę z USA

Szybkie spotkanie rozegrały drużyny Chin i Stanów Zjednoczonych. Azjatki zagrały zdecydowanie lepiej i niespodziewanie pokonały rywalki w trzech szybkich setach. To pierwsza porażka Amerykanek w tej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów.

Chinki mocno otworzyły spotkanie i szybko zbudowały przewagę (8:1). Grały one spokojnie i pewnie, dzięki czemu utrzymywały wysokie prowadzenie (15:5). Amerykankom brakowało argumentów, by odrobić straty, Azjatki całkowicie dominowały na boisku, a liderkami były Ting Zhu oraz Xiangyu Gong (20:9). Sytuacja nie zmieniła się już do końca i reprezentacja Chin triumfowała 25:10.

W drugiej partii od początku walka była znacznie bardziej wyrównana niż w premierowej odsłonie, jednak ponownie Chinki jako pierwsze objęły prowadzenie przy zagrywce Changing Zhang (5:3). Amerykanki doprowadziły jednak do wyrównania (10:10), ale ich rywalki szybko odbudowały przewagę (14:11). Sprytne zagranie Michy Hancock pozwoliło siatkarkom z USA złapać kontakt punktowy (15:16), jednak po asie serwisowym Ni Yan Azjatki prowadziły 20:16. Seta zakończyła akcja Chinek przez środek (25:20).

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęły Amerykanki, które po asie serwisowym Hancock prowadziły 3:0. Po ataku Zhu było już po 5, natomiast gdy kontrę wykorzystała Gong, a zatrzymana została Andrea Drews przewagę miały Chinki (13:10). W kolejnych akcjach powiększyły dystans do pięciu punktów (17:12). Wszystko wskazywało na to, że nie wypuszczą już zwycięstwa z rąk i tak też się stało – wygraną przypieczętowała Gong (25:17). Dla Amerykanek była to pierwsza porażka od początku turnieju.

Chiny – USA 3:0
(25:10, 25:20, 25:17)

Chiny: Yuan (7), Zhu (16), Gong (11), Zhang (13), Ding (1), Yan (12), Wang (libero)
USA: Hancock (3), Tapp (1), Drews (11), Bartsch-Hackley (7), Akinradewo (7), Robinson (9), Hill (libero) oraz Washington (3)