Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Chinki pewnie pokonały Tajlandię

LN K: Chinki pewnie pokonały Tajlandię

Kolejne zwycięstwo odniosły siatkarki reprezentacji Chin. W trzecim starciu Ligi Narodów mierzyły się one z Tajlandkami. Ekipa Państwa Środka nie dała swoim rywalkom żadnych szans i pewnie wygrała spotkanie bez starty seta, w dwóch pierwszych partiach rozbijając je do 15, a w trzeciej triumfując 25:23.

Od samego początku Chinki miały ogromną przewagę nad rywalkami, zwłaszcza na siatce. Przewaga w bloku i ataku szybko przełożyła się na przewagę punktową. Zespół Tajlandii próbował ratować sytuację dobrą obroną, ale Chinki grały cierpliwie i wygrały pierwszego seta wysoko do 15.

Początek drugiej partii był o wiele bardziej wyrównany. Na pierwszą przerwę techniczną zespół Chin schodził z zaledwie jednopunktową przewagę i dopiero potem odskoczył rywalkom. Od stanu 14:10 Tajlandki wyraźnie osłabły i ich strata rosła. Zupełnie nie mogły poradzić sobie z atakami Changning Zhang i znów przegrały wysoko do 15. Mimo przewagi Chinek na początku trzeciej partii zespół Tajlandii zebrał się do jeszcze jednego zrywu. Dzięki skuteczności Onumy Sittirak odrobił straty i na drugiej przerwie technicznej przegrywał już tylko 15:16. W końcówce mimo ambitnej walki Tajlandek zespół chiński nie pozwolił na przedłużenie tego spotkania. Wygrał 25:22 i cały mecz 3:0, zapewniając sobie drugą wygraną w turnieju.

Chiny – Tajlandia 3:0
(25:15, 25:15, 25:23)

Chiny: Yang Hanyu (8), Wang Yuanyuan (14), Li Yao (12), Zhang Changning  (18), Duan Fang (10), Yao Di, Wang Mengjie (libero) oraz Lin Li (libero)
Tajlandia: Thinkaow (8), Sittirak (13), Apinyapong (3), Hyapha (2), Tomkom (2), Kanthong (8)Pannoy (libero) oraz Chaisri (libero), Chuewulim (2), Krause (4), Nilapa (1) i Nuanjam