Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

LN K: Chinki lepsze od Włoszek, Korea wygrała w tie-breaku

fot. FIVB

Włoszki w tegorocznej Lidze Narodów są raczej dostarczycielkami punktów i tak też było w poniedziałkowe popołudnie. Chinki nawet przez moment nie były zagrożone w tym meczu i pewnie wygrały 3:0. Zacięty mecz stoczyły za to reprezentacje Korei Południowej i Kanady, ostatecznie po długim tie-breaku zwycięskie z boiska schodziły Koreanki.

Pierwsze z tych spotkań dobrze otworzyła reprezentacja Chin, która po błędzie dotknięcia siatki przeciwniczek wyszła od razu na trzypunktowe prowadzenie. W dodatku, świetnie spisywała się Yingying Li, której as serwisowy powiększył przewagę Chinek (7:3). Nie do zatrzymania były także ataki ze środka w wykonaniu Ni Yan (13:7). Po kolejnej punktowej zagrywce Yingying Li siatkarki z Chin miały więc już o siedem oczek więcej (18:11). Mimo walki w końcówce Włoszki musiały się ostatecznie pogodzić z porażką w pierwszej odsłonie po swoim błędzie w polu serwisowym (19:25).Drugą partię ponownie lepiej rozpoczęły Chinki. Po autowym ataku Rebecci Pivy wyszły na dwupunktowe prowadzenie (3:1). W dalszym ciągu świetnie atakowała Yingying Li i w okolicach połowy seta Chiny dominowały już nad przeciwniczkami (13:6). Szczególnie, że Chinki coraz więcej punktów zdobywały blokiem. Trzy asy serwisowe z rzędu dołożyła jeszcze Xinyue Yuan i po chwili to jej drużyna cieszyła się z pewnego zwycięstwa w kolejnym secie (25:11).

Dopiero początek trzeciej odsłony przyniósł walkę i po ataku Giulii Melli to Włoszki znalazły się na dwupunktowym prowadzeniu (7:5). Udało im się na nim umocnić, gdy zatrzymały atak Yingying Li (10:7). Nie zdołały jednak uniknąć niedokładności w grze i po ich autowym ataku wynik wskazał na remis. Myliły się także w dalszej części seta, co pozwoliło Chinkom wyjść na prowadzenie (14:12). Umocniły się na nim dzięki swojej dobrej grze blokiem. Spotkanie zakończyło się więc pewnym zwycięstwem Chin, o czym przesądził atak Yingying Li (25:19).

Chiny – Włochy 3:0
(25:19, 25:11, 25:19)

Składy zespołów:
Chiny: Yuan (11), Gong (10). Zhang (11), Li (19), Ding, Yan (8), Lin (libero)
Włochy: Bosio, Mingardi (12), Lubian (8), Piva (5), Furlan (2), Melli (11), Fersino (libero), Nwakalor, Morello, De Bortoli, Omoruyi (2),


Spotkanie z Koreą świetnie otworzyły Kanadyjki, które po ataku Kiery Van Ryk z przechodzącej piłki wyszły od razu na czteropunktowe prowadzenie. W dodatku, nie do zatrzymania były ataki Andrei Mitrovic (7:1). Po udanych akcjach w wykonaniu Hilary Howe Kanadyjki miały już o osiem oczek więcej (13:5). Sytuacja Koreanek poprawiła się więc dopiero po ataku Yeon Koung Kim (9:14). Było to jednak za mało na dobrze grające przeciwniczki. Kanadyjki pograły blokiem w końcówce i to one zwyciężyły w pierwszej odsłonie po punktowej zagrywce Caroline Livingston (25:15).

Zupełnie inaczej rozpoczęła się druga partia, w której to Koreanki znalazły się od razu na pięciopunktowym prowadzeniu. Umocniły się na nim, gdy dwoma asami serwisowymi popisała się Hyo Jin Yang (8:2). Nie był to koniec punktów zdobytych zagrywką, gdyż świetnie w tym elemencie spisała się Eunjin Park (15:7). Sytuacja Kanady poprawiła się więc dopiero po autowym ataku przeciwniczek (14:20). Obyło się jednak bez niespodzianek i to Korea Południowa triumfowała po ataku ze środka (25:18).

Na początku trzeciego seta powróciła dobra gra Kanady i to ona miała o trzy oczka więcej po plasie Van Ryk. Koreanki popracowały jednak na siatce i wynik wskazał na remis (4:4). Punktowały także w ataku i po sprytnym zagraniu rozgrywającej miały już o trzy oczka więcej (10:7). Za to Kanadyjki były coraz mniej skuteczne i na drugiej przerwie technicznej ich strata jeszcze się powiększyła (10:16). Dopiero pojawienie się na boisku Livingston dało sygnał do zdobywania punktów. Kanadyjki powalczyły jeszcze w końcówce i po swoim skutecznym bloku doprowadziły do remisu (23:23). Ostatecznie musiała więc rozstrzygać gra na przewagi, w której lepsze okazały się właśnie siatkarki z Kanady (29:27).

Kolejną odsłonę lepiej rozpoczęły Koreanki, które po asie serwisowym Jiyun Jeong miały o dwa oczka więcej (3:1). Kanadyjki walczyły, ale błędy własne ciągle utrudniały im przejęcie inicjatywy. Siatkarki z Korei zdołały więc umocnić się na prowadzeniu dopiero po kolejnej punktowej zagrywce Jeong (15:11). Tym samym odpowiedziała jednak Van Ryk i już był remis. W końcówce to mimo wszystko Koreanki miały cenne trzy oczka więcej i tym razem to one cieszyły się z wygranej (25:20).

Tie-breaka lepiej rozpoczęły Kanadyjki, które po asie serwisowym Jennifer Cross wyszły od razu na trzypunktowe prowadzenie. Koreanki jednak powalczyły i po ataku Jeongah Park wynik wskazał na remis (7:7). Od tej pory trwała zacięta walka, która trwała aż do ataku Howe na dwa oczka więcej dla Kanady (13:11). Siatkarki z Korei odpowiedziały tym samym i dopiero walka na przewagi rozstrzygnęła o losach tego seta. Ostatecznie w całym spotkaniu triumfowała reprezentacja Korei Południowej, a przesądził o tym as serwisowy (21:19).

Korea Południowa – Kanada 3:2
(15:25, 25:18, 27:29, 25:20, 21:19)

Składy zespołów:
Korea Płd.: Yeum Hye Seon (2), Park Eunjin (8), Kim Yeon Koung (23), Park Jeongah (24), Yang Hyo Jin (12), Jeong Jiyun (15), 9 Oh Jiyoung (libero) oraz Lee Soyoung (2), Kim Dain, Pyo Seungju (1)
Kanada: Van Ryk (24), Mitrovic (19), Cross (8), King (3), Howe (16), Maglio (12), Bujan (libero) oraz Livingston (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Narodów siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę