Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Brazylijki lepsze od Rosjanek

LN K: Brazylijki lepsze od Rosjanek

Piątą kolejkę spotkań w Lidze Narodów siatkarek zakończyło starcie pomiędzy Brazylijkami a Rosjankami. Podopieczne trenera Ze Roberto nie dały rywalkom większych szans i pewnie zapisały na swoim koncie komplet punktów, pokonując Sborną bez straty seta. Pokaz siły zaprezentowały zwłaszcza w drugiej odsłonie, rozbijając rywalki do 11.

Świetnie weszły w to spotkanie Rosjanki, które wykorzystały problemy w przyjęciu przeciwniczek i wyszły od razu na trzypunktowe prowadzenie. Brazylijki jednak powalczyły i szybko doprowadziły do wyrównania po ataku Tandary Caixety (4:4). Dołożyły do tego trudną zagrywkę, dzięki której po nieporozumieniu w drużynie rosyjskiej miały już o trzy oczka więcej. Rosjanki myliły się coraz bardziej, przez co w połowie seta ich strata znacznie się powiększyła (7:14). Nakręciło to grę ich przeciwniczek, które coraz lepiej grały w bloku (19:10). Rosjanki jeszcze walczyły, ale ostatecznie to Brazylia pewnie zwyciężyła w pierwszej partii po ataku Any Caroliny Da Silvy (25:20).

Drugą partię znacznie lepiej rozpoczęły siatkarki z Brazylii, które po autowym ataku przeciwniczek wyszły od razu na trzypunktowe prowadzenie. Asem popisała się jeszcze Caroline De Oliveira Saad Gattaz i Brazylijki miały już o pięć oczek więcej (8:3). Do tego dołożyły blok i po czterech punktowych zagrywkach Da Silvy miały miażdżącą przewagę nad przeciwniczkami (19:7). Za to Rosjanki nie pomagały sobie popełniając błędy własne. Obyło się zatem bez niespodzianek i to reprezentacja Brazylii cieszyła się z kolejnej wygranej po ataku z szóstej strefy (25:11).

Asów nie zabrakło także w trzecim secie, gdyż to właśnie po punktowej zagrywce Da Silvy Brazylijki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Ich przeciwniczki nie potrafiły uniknąć błędów własnych, przez co Rosja traciła już aż pięć oczek (1:6). Spadła jednak jakość gry Brazylijek, co pozwoliło Rosjankom na odrobienie części strat. Z pomocą przyszła Brazylii zagrywka Da Silvy, która przywróciła drużynę na wyższe prowadzenie (15:11). Ułatwiło to Brazylijkom złapanie rytmu gry w końcówce i wygranie całego spotkania po autowym ataku przeciwniczek (18:25).

Brazylia – Rosja 3:0
(25:20, 25:11, 25:18)