Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Brazylia zgodnie z planem

LN K: Brazylia zgodnie z planem

Brazylijki były faworytkami spotkania z Koreą Południową i plan na trzy punkty zrealizowały w miarę spokojnie, choć w pierwszym secie po Koreankach wcale nie było widać, że są outsiderem tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów.

Początek meczu był wyrównany i obie drużyny wchodząc w to spotkanie grały ostrożnie i badawczo. Pierwsze odskoczyły Brazylijki (12:9) i wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z ich planem, a przewaga będzie rosła. Do pewnego momentu tak było. Podopieczne Ze Roberto trzymały bezpieczny dystans, ale straciły koncentrację przed końcówką i dały się dogonić na 20:20. Końcówka była bardzo wyrównana, a Koreanki miały nawet setbola przy 29:28. To jednak podrażniło Brazylijki, które wygrały kolejne trzy piłki i objęły prowadzenie w meczu.

W drugim secie siatkarki z Ameryki Południowej wyciągnęły wnioski z premierowej odsłony. Co prawda zaczęły tę partię od wyrównanej gry z Koreankami (4:3), ale szybko odjechały i tym razem już grały bardziej uważnie, starając się nie doprowadzić do nerwowych momentów. Azjatki nie nawiązały walki w tym secie, mając trudność z utrzymaniem się za plecami rywalek. Pierwszą dwupunktową serię udało im się osiągnąć przy stanie 18:9, ale było już za późno, żeby gonić wynik. Brazylijki wygrały swobodnie 25:16 i mogły powoli myśleć o trzecim secie jako ostatnim w tym meczu.

W trzeciej odsłonie Koreanki utrzymały się w grze znacznie dłużej (13:13). Wydawało się, że będą w stanie jeszcze powalczyć o wygranie chociażby seta w tym spotkaniu, ale Brazylijki grały cierpliwie i wyczekały na swój moment. Pięciopunktowa seria dała im prowadzenie 18:13 i było jasne, że tego już siatkarki z Brazylii raczej nie roztrwonią. Podopieczne Ze Roberto pozwoliły rywalkom od tego momentu na zdobycie tylko trzech punktów i podobnie jak w drugim secie wygrały 25:16, kończąc ten mecz wynikiem 3:0.

Brazylia – Korea Płd. 3:0
(31:29, 25:16, 25:16)

Brazylia: Diana (11), Pri Dariot (7), Thaisa (11), Macris (1), Julia B. (15), Lorenne (1), Nyeme (libero) oraz Lorena (1), Rosamaria (1), Roberta, Maiara i Kisy (15)
Korea Płd.: Daeun (11), Eunjin (3), Jiwon (1), Dahyeon (7), Jiyun (6), Sohwi (9), Jungwon (libero) oraz Juah, Hye Seon, Miyoun i Jiyun (2)