Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Belgijki nie sprostały Turczynkom

LN K: Belgijki nie sprostały Turczynkom

Tylko w pierwszym secie Turczynki dały się zaskoczyć Belgijkom i łatwo przegrały do 15. Później ich dominacja nie podlegała już dyskusji i ostatecznie trzy punkty powędrowały na konto podopiecznych Giovanniego Guidettiego.

Mecz nie zdążył się tak naprawdę rozpocząć na dobre, a Belgijki już wyraźnie odskoczyły swoim rywalkom, obejmując prowadzenie 8:2. To otwarcie ustawiło tę partię, bo siatkarki Gerta Vande Broeka grały bardzo skoncentrowane i pilnowały swojej przewagi, która w żadnym momencie nie spadła poniżej czterech punktów. Ostatecznie Belgia wygrała tego seta 25:15.

W drugim secie Turczynki nie dały się już zaskoczyć i od początku prowadziły wyrównaną grę. Wynik cały czas przechylał się lekko na turecką stronę, ale Belgijki w połowie partii zdołały doprowadzić do remisu 14:14. Był to jednak ostatni wyrównany fragment tej odsłony. Po chwili Turcja odjechała na 19:14 i było jasne, że ten set zakończy się jej zwycięstwem. Tak się stało – podopieczne Guidettiego wygrały 25:21.

W trzeciej partii Turczynki od początku narzuciły swój styl gry i utrzymywały kilkupunktową przewagę. Wydawało się, że bardzo spokojnie wygrają tego seta, ale przed samą końcówką uciekła im koncentracja i dały się dogonić na 19:19, a później nawet przegrywały 20:21. Przy tym stanie Belgijki się zatrzymały i punktowały już tylko ich rywalki.

Czwarta i ostatnia odsłona była bliźniaczo podobna do pierwszej, z tym, że to Turcja szybko osiągnęła dużą przewagę i jej pilnowała przez cały set. Belgijki nie miały nic do powiedzenia i musiały pogodzić się z porażką. Siatkarki Guidettiego wygrały tę partię do 15 i ostatecznie zgarnęły komplet punktów za to spotkanie.

Belgia – Turcja 1:3
(25:15, 21:25, 21:25, 15:25)

Turcja: Ozbay (4 pkt.), Erdem Dundar (10), Aydin (13), Ismailoglu (2), Gunes (12), Karakurt (22), Akoz (libero) oraz Kapucu (2), Caliskan i Baladin
Belgia: Herbots (20), Martin (13), Lemmens (7), Van Avermaet (7), Van De Vyver (1), Van Gestel (9), Rampelberg (libero) oraz Van Sas, Goris (1) i Stragier