Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Amerykanki zgodnie z planem, Kanadyjki zaskoczyły Niemki

LN K: Amerykanki zgodnie z planem, Kanadyjki zaskoczyły Niemki

Bez niespodzianki obyło się w spotkaniu reprezentacji Stanów Zjednoczonych z Tajlandią – Amerykanki pewnie wygrały 3:0. Znacznie ciekawiej było w meczu Niemek z Kanadyjkami. Siatkarki z Niemiec efektownie rozpoczęły pierwszego seta, w którym prowadziły już 17:8, by ostatecznie przegrać 28:30. Kadra Kanady na przewagi zwyciężyła również drugą partię, natomiast w trzeciej całkowicie zdominowała rywalki, triumfując 3:0 po raz pierwszy w turnieju.

Amerykanki już od pierwszych akcji narzuciły rywalkom swój styl gry i zbudowały przewagę przy zagrywce Jordan Thompson (8:4). Tajki ambitnie walczyły, jednak as serwisowy Haleigh Washington, a następnie efektowna kontra Hannah Tapp powiększyły dystans (14:8). Obraz gry obu ekip nie zmienił się do końca seta, w którym siatkarki z USA triumfowały 25:17, gdy autowa kiwka Kariny Krause dała im piłki setowe, a już pierwszą z nich wykorzystała Michelle Bartsch-Hackley skutecznym blokiem.

Podopieczne trenera Karcha Kiraly’ego mocno otworzyły drugą partię dzięki trudnej zagrywce Bartsch-Hackley i czujności w bloku (6:1). Tajki nie zamierzały się poddać i odrobiły część start, wykorzystując przy tym błędy rywalek (5:7), natomiast po ataku Pleumjit Thinkaow złapały z nimi kontakt punktowy (9:10). Amerykanki szybko opanowały sytuację i odbudowały przewagę przy serwisie Michy Hancock (16:10). Zwycięstwo zespołu z USA przypieczętowała Washington (25:14).

Początek trzeciego seta był najbardziej wyrównany (7:7). Dopiero efektowny atak Thompson pozwolił Amerykankom objąć prowadzenie (11:9), które powiększyły przy zagrywce Tapp (16:10). Nie wypuściły już efektownego triumfu z rąk – mocne uderzenie Kimberly Hill dało im piłki meczowe, a drugą z nich wykorzystała Tapp (25:16).

Tajlandia – USA 0:3
(17:25, 14:25, 16:25)

Tajlandia: Thinkaow (4), Sittirak (7), Chuewulim (4), Tomkom, Kanthong (4), Krause (4), Apinyapong (libero) oraz Pannoy (libero), ManaKij, Sang-Ob, Chaisri (1), Juangjan (1), Nilapa (1), Nuanjam (1)
USA: Hancock (4), Tapp (7), Thompson (17), Bartsch-Hackley (18), Hill (11), Washington (8), Courtney (libero)

————–

Niemki od początku meczu zaczęły budować przewagę i po asie serwisowym Ivany Vanjak prowadziły 9:3. Kanadyjki długo nie były w stanie odrobić strat z pierwszej części seta, mimo skutecznych ataków Andrei Mitrovic i Kiery Van Ryk (8:17). Dopiero przy zagrywce Mitrovic zespół z Kanady zdołał zbliżyć się do rywalek (16:19), natomiast za sprawą bloku na Vanjak i kontry Hilary Howe doprowadziły do remisu (20:20). Po zaciętej walce na przewagi ostatecznie górą były Kanadyjki po dwóch mocnych atakach Van Ryk (30:28).

Druga partia od początku była wyrównana (5:5), jednak Niemki popełniały sporo błędów, co pozwoliło ich rywalkom objąć prowadzenie (7:5). Mocny atak Jennifer Cross powiększył dystans (13:9), który po jej asie serwisowym wynosił już pięć punktów (15:10). W końcówce podopieczne trener Shannon Winzer zaczęły jednak popełniać błędy, Pia Kästner dołożyła punkt z zagrywki i Niemki wyrównały wynik (19:19). Zespoły ponownie rozegrały końcówkę na przewagi, w której znów lepsze okazały się Kanadyjki po skutecznej akcji Howe i asie serwisowym Brie King (27:25).

Trzeciego seta nieznacznie lepiej rozpoczęły siatkarki z Kanady, ale Niemki szybko doprowadziły do wyrównania i między zespołami wywiązała się zacięta walka (8:8). Dwa skuteczne bloki Kanadyjek pozwoliły im odskoczyć od rywalek (10:8), a w drugiej części seta dystans powiększyły błędy Vanjak i Hanny Orthmann oraz kontry Van Ryk i Howe (13:19). Kanadyjski zespół zdominował rywalki w końcówce, a mecz zakończył blokiem na Kimberly Drewniok (25:14).

Niemcy – Kanada 0:3
(28:30, 25:27, 14:25)

Niemcy: Imoudu (2), Poll (3), Vanjak (17), Alsmeier (2), Schölzel (5), Weitzel (7), Pogany (libero) oraz Kästner (1), Drewniok (1), Stigrot (5), Orthmann (8), Bock
Kanada: Van Ryk (17), Mitrovic (9), Cross (12), King (4), Howe (7), Maglio (8), Bujan (libero) oraz Gray