Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Ambitna Tajlandia nie dała rady Brazylii

LN K: Ambitna Tajlandia nie dała rady Brazylii

Brazylijki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie z Tajlandią, dominowały w pierwszym secie. Potem jednak gra się wyrównała, walki na boisku nie brakowało. W najważniejszych momentach punkty zdobywały jednak zawodniczki z Ameryki Południowej, pozwoliły jedynie rywalkom wygrać trzeciego seta. Była to 10 wygrana wicemistrzyń olimpijskich w rozgrywkach.

Początek meczu był wyrównany, ozdobą była ładna, długa akcja na 2:2 wygrana przez Tajki.  W pewnym momencie Brazylia zaczęła sobie budować przewagę (9:7, 15:9). Tajlandia zdołała się co prawda zbliżyć na 13:16. Dominacja wicemistrzyń olimpijskich w każdym elemencie nie podlegała jednak dyskusji (24:16). Tajki obroniły dwie piłki setowe, ale za trzecim razem nadziały się na blok rywalek.

Drugą partię od prowadzenia 2:0 rozpoczęły Brazylijki, ale rywalki szybko wyrównały. Jedna i druga drużyna przez cały czas zaciekle walczyła o każdą piłkę. Brazylia niewielkie, dwu, trzypunktowe prowadzenie utrzymywała do stanu 18:16, bowiem zaraz wyrównały na 18:18. Podopieczne trenera Ze Roberto odskoczyły raz jeszcze na dwa oczka,  ale nie cieszyły się przewagą długo (22:22). Seta na korzyść faworytek zakończyła asem serwisowym Julia Bergmann.

Brazylia bardzo dobrze weszła w seta trzeciego (4:1). Tajki jednak poderwały się do walki i nie tylko wyrównały, ale i nawet wyszły na jednopunktowe prowadzenie (6:5).  Waleczne Azjatki w pewnym momencie miały już trzy punkty zapasu (10:7), ale Brazylia doprowadziła do remisu 11:11. Rozpędzone faworytki zdołały wypracować sobie trzy oczka zapasu (17:14), ale okazało się to niewystarczające na dobrze grającą Tajlandię, która w końcówce przeważa 21:19.  Gra punkt za punkt toczyła się do końca tej odsłony i po ataku Moksri Chatchu-On w meczu było już tylko 2:1 dla Brazylii.

W czwartej partii Brazylijki po wyrównanym początku prowadziły 5:3 i 8:5, Przeciwniczki zdołały doprowadzić do stanu 8:8, a kilka chwil później prowadzić już 12:10.  Tajki do stanu 18:18 utrzymywały zapas punktowy, a kilka chwil potem po udanym bloku  Carol było 21:18 dla Brazylii.  Po nieudanym ataku Gabi różnica stopniała do jednego oczka 24:23, Ostatecznie jednak to atak po bloku tej siatkarki zakończył spotkanie.

Brazylia – Tajlandia 3:1
(25:18, 26:24, 23:25, 25:23)

Brazylia: Julia Kudiess (3), Carol (16), Macris, Gabi (14), Kisy (11), Julia B. (17), Natinha  (libero) oraz Rosamaria, Roberta
Tajlandia: Pornpun (2), Jarasporn (1), Hattaya (10), Pimpichaya (23), Ajcharaporn (16), Chatchu-On (14), Piyanut  (libero) oraz Kaewkalaya (7), Supattra (libero), Thanacha, Sirima (1)