Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Znamy komplet ćwierćfinalistów, tylko jedna polska drużyna nadal w grze

LM: Znamy komplet ćwierćfinalistów, tylko jedna polska drużyna nadal w grze

Halkbank Ankara, Guaguas Las Palmas i Berlin Recycling Volleys uzupełniły stawkę ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Najtrudniejszą przeprawę miała hiszpańska ekipa, która awans wywalczyła dopiero po złotym secie. Poza rywalizacją jest już ZAKSA, która nie obroniła zaliczki w Ankarze.

Przerwany mistrzowski sen ZAKSY

Z Ligą Mistrzów jeszcze przed ćwierćfinałem pożegnała się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która nie obroniła zaliczki z pierwszego meczu z Halkbankiem Ankara. Na wyjeździe przegrała 0:3, a kluczowy był pierwszy set, w którym poległa po batalii na przewagi. Na przestrzeni całego pojedynku słabsza od rywali okazała się w ataku, a przede wszystkim nie potrafiła zatrzymać Nimira Abdel-Aziza, który został bohaterem spotkania, gromadząc na swoim koncie 28 punktów. Wśród przyjezdnych próbowali mu odpowiadać Łukasz Kaczmarek i Daniel Chitigoi, ale łącznie wywalczyli 26 punktów, co nie wystarczyło do wygrania w Ankarze.

Zadecydował złoty set

Straty poniesione w pierwszym meczu odrobił Lvi Praga, który we własnej hali wygrał 3:1 z Guaguas Las Palmas. Hiszpańska drużyna zerwała się do walki w trzeciej odsłonie, ale do tie-breaka nie doprowadziła, a to oznaczało konieczność rozegrania złotego seta. W nim już przyjezdni przejęli inicjatywę na boisku, a Bruno Nicolas, który w całym meczu zdobył 21 punktów poprowadził ich do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Czeskiej drużynie nie pomogła dobra postawa Eliana Estrady i Daniela Cecha, którzy odpowiednio wywalczyli 23 oraz 19 oczek, a 5 bloków dołożył Pablo Crer, ale w złotym secie wydarzenia zdominowali goście.

Własny parkiet nie pomógł

Nie udało się odwrócić losów rywalizacji Tours VB, który we własnej hali nie sprostał Berlin Recycling Volleys. Gospodarze starali się walczyć, ale popełniali za dużo błędów (w samym ataku 10), a na siatce nieco osamotniony był Aboubacar Drame Neto. W efekcie we wszystkich setach lepsza okazała się niemiecka drużyna, która osiągnęła 55% skuteczności w ataku. Jej liderem był Marek Sotola, który zdobył 11 punktów. Na parkiecie na krótkie zmiany pojawił się też Adam Kowalski.