Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumfatorem Ligi Mistrzów

LM: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumfatorem Ligi Mistrzów

fot. cev.eu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle stanęła przed szansą dokonania czegoś wielkiego i jako drugi zespół w historii polskiej klubowej siatkówki wygrała Ligę Mistrzów.  W finale z Trentino Volley prowadziła już 2:0, ale w trzecim secie lepsi okazali się Włosi.  W czwartym secie walka toczyła się do samego końca, w emocjonującej grze na przewagi lepsi okazali się  dzięki zagrywce Łukasza Kaczmarka siatkarze ZAKSY i dokonali nieprawdopodobnej rzeczy wygrywając LM.

Rewelacyjnie spotkanie rozpoczęli siatkarze Trentino, którzy po asie serwisowym Dicka Kooya prowadzili już 4:1. Nie brakowało popsutych zagrywek (7:4), ale dobrze blokiem zaczęła grać ZAKSA, David Smith zatrzymał swojego vis a vis (8:9) i po kolejnej”czapie” był remis po 10. Trwała wyrównana walka (12:12) i kiedy Jakub Kochanowski wykorzystał piłkę przechodzącą, kędzierzynianie byli o oczko lepsi (15:14). Nikt nie zwalniał ręki, skuteczny był Kooy (18:17), ale na to równie pewnie w kontrze odpowiedział Łukasz Kaczmarek, a następnie sprytnym zagraniem dwupunktowe prowadzenie dał swojej ekipie Aleksander Śliwka (21:19). Nie brakowało kontrowersji związanej z wideoweryfikacją (21:21), ale Smith nie zawiódł w polu zagrywki (23:21). Do tego włoski team popełniał błędy, a mocny atak Kaczmarka zakończył premierową odsłonę na korzyść ZAKSY.Równie dobrze drugą partię rozpoczęli podopieczni Angelo Lorenzettiego (3:0), ale równie szybko jak w poprzednim secie, tak i w tym kędzierzynianie odrobili swoje straty  (4:4). Znów rozpoczęła się wyrównana walka, lepsi w niej byli gracze Trentino, swoje akcje kończył Nimir Abdel-Aziz (11:9). Jeszcze jeden blok dał ZAKSIE remis po 12, a mocnymi serwisami zaczął straszyć rywali Kamil Semeniuk, dając swojej ekipie aż cztery oczka przewagi (17:13). Trentino zatrzymało jeszcze Kaczmarka (15:17), ale nieprzerwanie swoje na skrzydle robił Semeniuk (22:19). Ekipa z Kędzierzyna-Koźla szybko miała piłkę setową, a tę partię atakiem zakończył Śliwka.

Zagrywki Ricardo Lucarelliego zapewniły Trentino prowadzenie 4:0. Tym razem włoski team nie wypuścił tak szybko swojej przewagi (6:2). Jeszcze raz ZAKSA przypomniała o sobie blokiem, który dał jej kontakt punktowy (5:6), a jeszcze jedna „czapa” doprowadziła do wyrównania (9:9). Środkiem pewnie grał Srećko Lisinac, a do tego nastąpił moment załamania ofensywy podopiecznych Nikoli Grbicia (14:18). Akcję na siatce wykorzystał Marko Podrascanin (20:15) i Itas Trentino zmierzało do przedłużenia losów tego finału (23:18). Błąd Smitha dał Włochom setbola, a Lucerelli akcją z lewej flanki dał swojej drużynie ostatni punkt w tej odsłonie.

Tym razem partia rozpoczęła się od wyrównanej walki (3:3) i chociaż ZAKSA odskoczyła na dwa oczka, to rywale błyskawicznie doprowadzili do remisu po 7. inicjatywę przejęli gracze z Trydentu, którzy dobrze spisywali się na środku (12:10), do tego nie zawodzili w bloku (14:11). Dopiero błąd Abdel-Aziza pozwolił kędzierzynianom zbliżyć się na punkt (15:16). Nadal jednak przewaga leżała po stronie Trentino, które kończyło swoje pierwsze akcje, ale błąd Alessandro Michieletto doprowadził do remisu po 19. Zaczęła się absolutnie emocjonująca końcówka (23:23). Kaczmarek atakiem po bloku dał piłkę meczową na wagę wygranej w Lidze Mistrzów (24:23). Trwała zacięta walka na przewagi (26:26), asa na wagę wielkiego triumfu kędzierzynian zaserwował Łukasz Kaczmarek. 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trentino Volley 3:1
(25:22, 25:22, 20:25, 28:26)

Składy zespołów:
ZAKSA: Kaczmarek (15), Kochanowski (7), Śliwka (18), Semeniuk (15), Smith (9), Toniutti, Zatorski (libero) oraz Kluth
Trentino: Lucarelli (13), Giannelli (2), Kooy (6), Abdel-Aziz (21), Podrascanin (9),  Lisinac (11), Rossini (libero) oraz Argenta, Michieletto (5), Sperotto, Pol (libero), Sosa Sierra, De Angelis

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej Ligi Mistrzów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę