Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K gr. E: Udany rewanż ŁKS-u

LM K gr. E: Udany rewanż ŁKS-u

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź pojechały do Rumunii z jednym celem – wygraną. Łodzianki wyciągnęły wnioski z pierwszego meczu. Ograniczyły ilość błędów i dzięki temu Roberta mogła częściej grać ze środkowymi. Im dalej w mecz tym bardziej było widać dominację siatkarek ŁKS Commercecon Łódź i spotkanie skończyło się pewną wygraną 3:0. Walka o pierwsze miejsce w grupie dalej pozostaje otwarta.

SPOKOJNY START

Wyrównany początek meczu zakończył się dopiero wraz z serią zagrywek Amandy. Wtedy do gry łodzianek dołączył skuteczny blok. Roberta mogła liczyć na pewne uderzenia Valentiny Diouf (13:19), a w połowie seta trener Stevan Ljubicić zdecydował się zdjąć z boiska atakującą Bogumiłę Biardę. Rosjanka jako jedyna dobrze spisywała się w ataku. Pierwszą odsłonę zamknęło autowe uderzenie Katariny Jović (16:25).

TROCHĘ KŁOPOTÓW

Łodzianki zaczęły drugiego seta również od bardzo dobrej serii zagrywek. Przerwał ją dopiero błąd w ataku Julity Piaseckiej (7:13). Potem zdobyło się jednak trochę goręcej. Rumunki znalazły siłę, żeby nawiązać walkę i po kolejnym autowym uderzeniu siatkarek ŁKS-u zrobiło się (18:19). Na szczęście w potrzebie łódzki zespół może się ratować dobrą pracą na siatce. Isidora Kockarević próbowała kiwnąć trudną piłkę, ale została zablokowana (20:25).

ZAGRYWKA NA DOBICIE RYWALA

Roberta zdecydowała się na początku seta więcej grać ze swoimi przyjmującymi. Dodając do tego dobrą zagrywkę ŁKS mógł błyskawicznie zbudować sobie przewagę (8:18). Roberta mogła sobie pozwolić na najbardziej fantazyjne zagrania i popracować nad swoją współpracą z Julitą Piasecką. Rumunki nie były w stanie znaleźć żadnych argumentów i w połowie seta przestały nawet próbować podbijać piłki w obronie. Pewną ręką Valentina Diouf zdobyła piłkę meczową (14:24), a na ostatnią akcję na boisku pojawiła się Klaudia Alagierska-Szczepaniak (14:25).

MVP: Valentina Diouf

CS Volei Alba Blaj – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(16:25, 20:25, 14:25)

CS Volei: Jović (2), Kocić (4), Axinte (2), Biarda (8), Felix Costa (1), Onyejekwe (6), Rampelberg (libero) oraz Kitipova, Kockarević (2) i Partnoi (libero)
ŁKS: Gryka (5), Witkowska (6), Diouf (13), Ratzke (4), Francisco (3), Piasecka (7), Maj-Erwardt (libero) oraz Alagierska-Szczepaniak