Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Porażka Developresu z Savino Del Bene Scandicci na koniec turnieju

LM: Porażka Developresu z Savino Del Bene Scandicci na koniec turnieju

Nie wyszedł wicemistrzyniom Polski turniej Ligi Mistrzyń w Scandicci. Podopieczne trenera Antigi nie wygrały ani jednego meczu, a na zakończenie przegrały z Savino Del Bene Scandicci Magdaleny Stysiak.  Wyrównany był jedynie pierwszy set, zaś w dwóch kolejnych to przedstawicielki Serie A nadawały ton boiskowym wydarzeniom. Przed rzeszowiankami jeszcze turniej w Schwerinie.

Mecz od udanego bloku rozpoczęły siatkarki Savino Del Bene Scandicci, ale po ataku Rasińskiej to Developres przeważał 2:1. Gra toczyła się punkt za punkt. Szczelny blok pozwolił rzeszowiankom odskoczyć na 4:2, ale as serwisowy Ofelii Malinov pozwolił włoskiej ekipie wyrównać. Rasińska udaną akcją wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 12:10. Rywalki wyrównały na 13:13, kiedy to w siatkę wpadła Gabriela Polańska. Wynik oscylował wokół remisu, ale skuteczna po włoskiej stronie była Elena Pietrini, a przy stanie 20:18 o czas poprosił trener Antiga. Poskutkowało, bowiem rzeszowianki wyrównały po akcjach Lazić i Rasińskiej. Swój kunszt po stronie rywalek pokazywała także Magdalena Stysiak. Walka jednak dalej trwała w najlepsze. Ostatecznie autowy atak Van Ryk przesądził o tym, że to Savino Del Bene prowadziło 1:0.

Świetne ataki Magdaleny Stysiak pozwoliły włoskiej ekipie prowadzić w drugim secie 5:3. Po bloku na Rasińskiej różnica wynosiła już trzy oczka. Siatkarka ta jednak szybko się zrehabilitowała popisując się asem serwisowym.  Niewielka przewaga Savino Del Bene utrzymywała się przez dłuższy moment, pierwsze skrzypce nadal grała Stysiak (10:7). Przedstawicielki serie A się nakręcały i po akcji Pietrini prowadziły 13:9, co zmusiło trenera Antigę do wzięcia czasu. Po nim zapunktowała Jelena Blagojević.  Różnica punktowa jednak się cały czas utrzymywała. Rzeszowianki zbliżyły się na jeden punkt, punktowały Fidon-Lebleu i Blagojević. Rywalki jednak ponownie odskoczyły i po akcji dobrze grającej Pietrini było 21:16. Skuteczny blok dał podopiecznym trenera Barboliniego piłki setowe (24:17), a kiedy Grabka zepsuła zagrywkę było już 2:0 w setach.

Dobre akcje Rasińskiej pozwoliły rzeszowiankom udanie rozpocząć seta trzeciego. Kiedy jednak została zablokowana, na tablicy pojawił się remis. Przez dłuższy czas zespoły były w kontakcie punktowym, ale kiedy po raz kolejny punktowała Stysiak, przerwę zarządził Stephane Antiga (14:17). Nic to jednak nie dało, ekipa z Serie A kontrolowała boiskowe wydarzenia i kiedy zrobiło się 20:15 dla Savino Del Bene, opiekun Developresu przerwał grę po raz kolejny. Po czasie udanie atakowała Van Ryk. Developres nie mógł skończyć ataku, co skrzętnie wykorzystywały rywalki, w końcówce swoje możliwości pokazała Stysiak (24:16), a kiedy podopieczne Massimo Barboliniego popisały się blokiem na Grabce, sędzia odgwizdał koniec meczu.

Developres SkyRes Rzeszów – Savino Del Bene Scandicci 0:3
(23:25, 18:25, 16:25)

Developres:  Polańska (5), Rasińska (17), Blagojević (5), Kaczmar (1), Efimienko – Młotkowska (6), Lazić (6), Krzos (libero) oraz  Fidon Lebleu (4), Stencel, Krajewska, Grabka (1), Van Ryk (2)
Savino Del Bene: Stysiak (19), Malinov (3), Popović (10), Pietrini (11), Lubian (5), Courtney (12), Bosetti (libero) oraz Merlo