Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Niewykorzystana szansa Vervy, warszawianom zabrakło czterech małych punktów

LM: Niewykorzystana szansa Vervy, warszawianom zabrakło czterech małych punktów

fot. cev.eu

Verva Warszawa Orlen Paliwa miała bardzo duże szanse na awans do fazy pucharowej, ekipie ze stolicy zabrakło czterech małych punktów. Warszawianie nie sprostali rosyjskiej ekipie Kuzbass Kemerowo i ulegli jej 2:3. 

Po krótkiej grze punkt za punkt (3:3) błędy Kuzbassu dały warszawianom trzy oczka zaliczki (6:3). W ekipie z Warszawy nie zawodziły skrzydła (10:7), ale kiedy w polu zagrywki pojawił się Jewgienij Siwożelez, na tablicy wyników zagościł remis po 11. Znów jednak odezwały się pomyłki graczy z Kemerowa, natomiast polski zespół często mylił się w polu zagrywki (16:15). Dotknięcie siatki Nowakowskiego sprawiło natomiast, że o oczko lepsi byli Rosjanie (19:18), a blok Michaiła Szczerbakowa pozwolił Kuzbassowi cieszyć się z dwupunktowej przewagi (22:20). Na to dwiema świetnymi kontrami z lewego skrzydła odpowiedział Igor Grobelny (23:22), ale znów dał o sobie znać Siwożelez, doprowadzając do piłki setowej. Rosjanie już w kolejnej akcji zakończyli tę partię blokując Grobelnego na skrzydle.Kuzbass Kemerowo na początku seta miał dwa oczka więcej (3:1), ale szybko blok Vervy Warszawa wyrównał stan rywalizacji. Powoli to warszawianie zaczęli przejmować inicjatywę, a ich prowadzenie powiększył pojedynczy blok Michała Superlaka (13:10). Skuteczności na skrzydle nie mógł odnaleźć Ivan Zaytsev (10:15) i chociaż Petar Krsmanović czujnie grał na siatce (13:16), to samo prezentowali podopieczni Andrei Anastasiego (18:13). Kuzbass zbliżył się jeszcze na dwa punkty (18:20), ale pewne ataki na skrzydle Bartosza Kwolka przybliżały Vervę Warszawa do wygrania tej partii (23:20). Piłkę setową dał warszawianom Grobelny, a partię zakończył zepsuty serwis rywali.

Rosyjski zespół od początku trzeciej części meczu narzucił swój rytm gry, co prawda warszawianom mocno pomagał Zaytsev (5:5), ale na skrzydłach zaczęli mylić się siatkarze z PlusLigi (6:10). Jeszcze w kontrze nadzieję dał Grobelny (9:11), ale spore problemy z przyjęciem mieli gracze ze stolicy naszego kraju, co wyraźnie przekładało się na ich skuteczność (11:15). Końcówkę koncertowo rozegrali siatkarze Aleksieja Werbowa, najpierw zatrzymali Superlaka (21:15), a świetny serwis Zaytseva dał im piłkę setową (24:17). Tej przewagi wiceliderzy rosyjskiej ligi już nie zmarnowali i to atakujący zakończył tę odsłonę.

Atak Michała Superlaka dał Vervie Warszawa prowadzenie 3:1 na początku seta, do tego Angel Trinidad De Haro dołożył trudny serwis, powiększając zaliczkę swojej drużyny (7:4). Zaytsev zapunktował jeszcze w kontrze (7:9), ale przy serwisach Andrzeja Wrony warszawianie zbudowali sobie sporą zaliczkę, zawdzięczając to między innymi dobrej grze blokiem (16:11). Serię ekipy trenera Anastasiego przerwał dopiero błąd Wrony w polu zagrywki (17:12), a i potem stołeczni zaczęli się mylić na siatce i ich przewaga wyraźnie stopniała (17:15). Warszawianie się zmobilizowali, byli lepsi w przedłużonych wymianach (20:16) i bloku. Autowy atak Aleksandra Markina zakończył zmagania w tej odsłonie, jednak w ostatniej akcji urazu nabawił się lider Vervy Warszawa – Bartosz Kwolek.

Fatalnie, bo od wyniku 0:4, decydującą odsłonę rozpoczęli gracze z Warszawy. Z pola zagrywki nie schodził Ivan Zaytsev (6:0). Na parkiecie pojawił się co prawda Kwolek, ale na prawej stronie nie radził sobie Michał Superlak i awans coraz bardziej się oddalał (2:11). Podopieczni Andrei Anastasiego kompletnie nie odnaleźli się w tej partii na boisku (4:12). Dwa bloki Kuzbassu Kemerowo zakończyły tę nierówną odsłonę.

Verva Warszawa Orlen Paliwa (POL) – Kuzbass Kemerowo (RUS) 2:3
(23:25, 25:21, 18:25, 25:19, 5:15)

Składy zespołów:
Verva:  Kwolek (20), Trinnidad de Haro (6), Wrona (5), Nowakowski (6), Grobelny (16), Superlak (13), Wojtaszek (libero)  oraz Król i Szalpuk
Kuzbass: Kobzar (4), Siwożelez (16), Krsmannović (14), Zaytsev (18), Szczerbakow (7), Markin (11), Szyszkin (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy D Ligi Mistrzów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved