Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM M, gr. D: Niespodzianka w Las Palmas, jastrzębianie bez punktów

LM M, gr. D: Niespodzianka w Las Palmas, jastrzębianie bez punktów

Jastrzębski Węgiel stracił miano niepokonanej drużyny. Cztery pierwsze spotkania w Lidze Mistrzów jastrzębianie kończyli, dopisując trzy punkty do tabeli. W 5. kolejce podczas wyjazdowego starcia z Guaguas Las Palmas seria ta zakończyła się. Gospodarze od początku wysoko postawili poprzeczkę jastrzębianom. Goście po przegraniu pierwszego seta do 23, w drugim triumfowali 25:19. W dwóch kolejnych partiach ponownie jednak decydujące fragmenty należały do podopiecznych trenera Camarero. Tym samym Guagas Las Palmas zrewanżował się za porażkę 0:3.

Dobre wejście Guagas

Otwarcie spotkania było wyrównane. Goście nie ustrzegli się prostych błędów. Gdy zablokowani zostali Szymura i Patry gospodarze odskoczyli na 11:8 i o czas poprosił trener Mendez. Dopiero długa akcja zakończona przez atakującego Jastrzębskiego Węgla pozwoliła polskiemu zespołowi wyjść z niewygodnego ustawienia. Przez pewien czas gospodarze pozostawali na prowadzeniu. Dopiero po asach Tomasza Fornala wynik ponownie się wyrównał (14:14). Gra nie miała większego tempa. W końcówce ponownie do głosu doszli gospodarze. Jastrzębianie mieli problemy ze skończeniem akcji. Po asie Francisco Wallysona Bezerry Souzy interweniował jeszcze trener jastrzębian (23:19). W kolejnych akcjach dwa błędy popełnili gospodarze, dlatego o czas poprosił ich szkoleniowiec. Po zepsutej zagrywce Fornala Guagas miało piłki setowe. Autowa zagrywka Hubera zamknęła seta.

Sclater obudził gości

Początek drugiego seta toczył się punkt za punkt. Po zmianie na pozycji atakującego do głosu doszli jastrzębianie. Kolejne akcje kończył Ryan Sclater. Gdy asa dołożył Benjamin Toniutti, interweniował trener Camarero (11:14). W kolejnych akcjach poderwać do walki gospodarzy starał się Nicolas Bruno, ale na prowadzeniu pozostawali goście. Swoje akcje kończył Rafał Szymura, wciąż nie mylił się Sclater (18:22). Po celnym zagraniu jastrzębskiego atakującego goście mieli serię piłek setowych. Już pierwszą z nich wykorzystali, ustawiając skuteczny blok.

Problemy jastrzębian

Chociaż pierwsze akcje trzeciego seta należały do jastrzębian, po zagraniach Grahama Vigrassa i Paolo Zoncy wynik wyrównał się (6:6). Na siatce inicjatywę przejęli gospodarze, którzy utrzymywali nieznaczne prowadzenie. W kolejnych akcjach goście nie potrafili przełamać gospodarzy. Po bloku na Fornalu Guagas odskoczyło na 16:13. Podopieczni trenera Camarero konsekwentnie punktowali. Przy stanie 18:14 o czas poprosił jastrzębski szkoleniowiec. Poderwać od walki gości starał się Fornal. Po jego kolejnej skutecznej akcji i podwójnym bloku jastrzębianie złapali kontakt punktowy (23:22). Po czasie dla gospodarzy skutecznie zaatakował Bruno. Potrójny blok na Fornalu zamknął seta.

Dominacja gospodarzy

W czwartej partii gospodarze poszli za ciosem. Po kontrataku Vigrassa odskoczyli na 5:3. Serię rywali przerwał dopiero celnym zagraniem Sclater. W kolejnych akcjach w szeregach jastrzębian zaczęły mnożyć się błędy. Gospodarze kończyli kolejne kontrataki i powiększali przewagę. Po kolejnym udanym ataku Zoncy interweniował trener Mendez (16:11). Jastrzębianom nie pomogła podwójna zmiana. Gospodarze dobrze grali blokiem i wyblokiem, co pozwalało im wyprowadzać kontrataki. Gdy z szóstej strefy swoją akcję skończył Bruno, kolejną przerwę wykorzystał jastrzębski szkoleniowiec (19:11). Dopiero Jean Patry mocnym atakiem po skosie pozwolił zrobić przejście (20:12). Bardzo dobrze blokiem punktował Vigrass (23:15). Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował atakiem z przechodzącej piłki Martin Ramos.

Guagas Las Palmas – Jastrzębski Węgiel 3:1
(25:23, 19:25, 25:22, 25:15)

Guagas: Bruno (16), Vigrass (12), Bezerra Souza (14), De Amo, Zonca (16), Ramos (12), Larranaga (libero) oraz Moreno Mosquera (1) i Finoli
JW: Toniutti (2), Patry (4), Fornal (9), M’Baye (3), Szymura (18), Huber (9), Popiwczak (libero) oraz Skruders (1), Sedlacek, Sclater (15), Jóźwik i Gladyr