Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM M: Jastrzębski Węgiel z kolejnym zwycięstwem

LM M: Jastrzębski Węgiel z kolejnym zwycięstwem

Nie zwalnia tempa Jastrzębski Węgiel w Lidze Mistrzów. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego wygrali czwarty mecz bez straty seta i są zdecydowanym liderem w swojej grupie. Dzięki zwycięstwu 3:0 nad Knack Roeselare drużyna z województwa śląskiego przypieczętowała swój awans do fazy play-off .

Początek spotkania okazał się wyrównany. Gry punkt za punkt nie przerwał nawet as serwisowy Rafała Szymury. Drużyny zmieniały się jedynie na prowadzeniu. Po punktowej zagrywce Sandera Depovere to więc Knack Roeselare było o oczko lepsze (14:13). Dopiero atak Trevora Clevenota sprawił, że jastrzębianom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie w okolicach końcówki (20:18). Umocnili się jeszcze na nim, gdy autowy atak zanotował na swoim koncie Pieter Coolman. Nie był to jednak koniec emocji, gdyż Belgom udało się zatrzymać blokiem Jana Hadravę. Mimo tego gospodarze nie pozwolili im na doprowadzenie do remisu i ostatecznie to polska drużyna triumfowała w premierowej odsłonie po świetnej zagrywce Clevenota (25:21).

Drugiego seta lepiej rozpoczęli jastrzębianie, którzy dzięki swoim skutecznym atakom wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Do tego dołożyli blok i po błędzie przejścia linii popełnionym przez przeciwników przewaga Jastrzębskiego Węgla wzrosła do czterech oczek. Dopiero udane bloki siatkarzy z Belgii poprawiły nieco ich sytuację (12:15). Emocje wzrosły więc, gdy do tego doszły ich skuteczne ataki. Natomiast po błędzie Tomasza Fornala wynik wskazał na remis (17:17). Goście kontynuowali swoją dobrą grę na siatce i po bloku na Szymurze mieli już cenne dwa oczka więcej (20:18). Sytuację jastrzębian poprawiła jednak punktowa zagrywka Clevenota, dzięki której wynik ponownie się wyrównał. Gospodarze wyczuli więc swoją szansę, asa dołożył Hadrava i po chwili jego drużyna mogła się cieszyć z wygranej, o której przesądził atak Szymury (25:21).

Na początku kolejnej odsłony powróciła wyrównana gra. Zarówno jedna, jak i druga drużyna nie potrafiła wyeliminować drobnych błędów, przez co sytuacja nie zmieniła się nawet w połowie seta. Zespoły zmieniały się jedynie na prowadzeniu. Po punktowej zagrywce Clevenota to jednak Jastrzębski Węgiel był o oczko lepszy (20:19). Do tego siatkarz polskiej drużyny dołożył blok i w decydującym momencie to właśnie ona była bliżej wygranej w całym spotkaniu (24:22). Gospodarze wykorzystali więc swoją szansę i to właśnie oni triumfowali po skutecznym ataku Fornala (25:23).

MVP: Benjamin Toniutti

Jastrzębski Węgiel (POL) – Knack Roeselare (BEL) 3:0
(25:21, 25:21, 25:23)

Jastrzębski: Hadrava (14), Toniutti (3), Clevenot (8), Fornal (11), Szymura (14),  Macyra (5), Popiwczak (libero) oraz Tervaportti
Knack: Coolman (7), Ahyi (7), Verhanneman (13), Desmet (12),  Depovere (1), Fasteland (6), Deroey (libero) oraz Van Schie, Tammerau i Lecat