Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM M: Itas Trentino pokonał Berlin Recycling Volleys i zagra w półfinale

LM M: Itas Trentino pokonał Berlin Recycling Volleys i zagra w półfinale

fot. cev.eu

Godzinę i szesnaście minut potrzebowali siatkarze z Trentino, aby pokonać niemiecką drużynę BR Volley. Było to drugie zwycięstwo drużyny z północnych Włoch z niemiecką ekipą. W półfinale Itas zagra z ekipą Vitala Heynena – Sir Sicomo Perugia.

W pierwszej części meczu na boisku trwała zacięta rywalizacja, prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Drużyna ze stolicy Niemiec legitymowała się lepszym przyjęciem, ale popełniła więcej błędów własnych, miała gorszą skuteczność w ataku. Najjaśniejszym zawodnikiem w ich szeregach był Benjamin Patch, w pojedynkę nie był w stanie zbyt wiele zdziałać. Grający na wysokiej skuteczności w ataku gospodarze wygrali premierową odsłonę spotkania i w bojowych nastrojach przystąpili do seta numer dwa.W drugiej partii spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Nadal trwała zacięta gra, Nimir Abdel-Aziz napędził grę swojej drużyny, był nie do zatrzymania w ataku. W całym meczu zdobył 12 punktów i miał 67% skuteczność w ataku. Przyjezdni z Berlina poza Patchem i Carbonerą nie byli w stanie poważniej zagrozić swoim rywalom. Wynik oscylował wokół remisu, w końcówce gospodarze po raz kolejny punktowali w ataku, wygrali seta i przypieczętowali swój awans do półfinału.

W porównaniu do dwóch pierwszych setów obaj trenerzy zdecydowali się na radykalne zmiany w swoich zespołach. Zarówno w Itasie, jak i drużynie z Berlina na boisku pojawili się zmiennicy. Set miał jednostronny przebieg, z niemal każdą akcją rosła przewaga włoskiej ekipy. Gospodarze ustrzegli się błędów, czego nie można powiedzieć o graczach ze stolicy Niemiec, którzy w całym meczu popełnili ich aż 28. Po dwudziestu minutach podopieczni trenera Angelo Lorenzettiego wygrali tego seta wysoko – 25:14 i zapewnili sobie grę w półfinale.

Itas Trentnio (ITA) – Berlin Recycling Volleys (GER) 3:0
(25:22, 25:21, 25:14)
Awans: Itas Trentino

Składy zespołów:
Itas: Santos de Souza (8), Gianelli, Kooy (3), Abdel-Aziz (12), Podrascanin (5), Lisinac (4), Rossini (libero, 1) oraz Cortesia (2), Argenta (3), Micheletto (5), Sperotto, Sosa Sierra (4) i De Angelis (libero)
Berlin: Grankin (4), Brehme (2), Carle (3), Tuia (7), Patch (8), Carbonera (7)Zenger (libero) oraz Le Roux, Moraes (3), Michelucci (1), Kessel (1), Kaliberda (2) i Pujol

Zobacz również:
Wyniki ćwierćfinałów Ligi Mistrzów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę