Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM M, gr. D: CEZ Karlovarsko walczyło, ale to ZAKSA lepsza po tie-breaku

LM M, gr. D: CEZ Karlovarsko walczyło, ale to ZAKSA lepsza po tie-breaku

fot. Klaudia Piwowarczyk

W ramach 5. kolejki gr. D Ligi Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rywalizowała z czeskim ČEZ Karlovarsko. W premierowej odsłonie kędzierzynianie nie mogli złapać swojego rytmu gry, ale w drugiej  i trzeciej już pokazali swoje duże możliwości.  W czwartej partii emocji nie brakowało, ostatecznie to  dobrze grające CEZ Karlovarsko doprowadziło do tie-breaka, w nim ZAKSA prowadziła wysoko, ale doszlo do nerwowej końcówki, zwycięskiej dla mistrzów Polski. 

Spotkanie lepiej rozpoczęła ZAKSA, po udanym ataku i bloku Kaczmarka  prowadziła 2:0. Rywale wyrównali i podkręcili tempo. Słabszy czas miał  Kaczmarek. ZAKSA przegrywała 4:8. Mistrzowie Polski nie mogli zatrzymać ataku czeskiego rywala (7:11), grała miękko zagrywką. Liderem był Aleksander Śliwka, ale kiedy i on został zatrzymany o czas poprosił Tuomas Sammelvuo, zrobiło się bowiem 15:10 dla gospodarzy. ZAKSA krok po kroku odrabiała straty, wyróżniali się środkowi,zagrywką punktował Norbert Huber, zadziałał blok (15:17). Drużyna CEZ Karlovarsko utrzymywała równy, stabilny poziom, popełniała mało błędów własnych. W polu zagrywki tempa nie zwalniał Huber, kiedy zapunktował tym elementem różnica stopniała do jednego punktu (21:22), a zaraz potem na 22:22 wyrównał atakiem Śliwka. W końcówce CEZ Karlovarsko jednak mogło cieszyć się z wygranej, skutecznie zaatakował Kewin Sasak, a na koniec kędzierzynianie popełnili błąd.ZAKSA znakomicie otworzyła drugą część spotkania, przy zagrywce  Davida Smitha prowadziła 5;1, a po asie serwisowym Adriana Staszewskiego już 8:3. Czeska drużyna zerwała się do walki. Zagrywką pracował Patrick Lamenec, w ataku przestrzelił Śliwka (9:11). Punktowy serwis Ihnata pozwolił gospodarzom na moment zbliżyć się na jeden punkt, ale kiedy kędzierzynianie znów zagrali blokiem, było już 17:14.  Rywale robili, co mogli, ale ZAKSA utrzymywała prowadzenie, kiedy blokiem zagrał Smith, było już 21:17.  Po ataku Hubera było już 24:21, a po chwili blokiem ZAKSA wyrównała stan meczu.

Po kolejnym dobrym ataku Staszewskiego ZAKSA w trzecim secie prowadziła 3:1, a po dobrej akcji Śliwki 5:2.  Rywale zbliżyli się na 6:7, kiedy to swoje pięć minut miał Junhkami.  Mistrzowie Polski utrzymywali prowadzenie, a nawet je powiększyli, wysoką jakość gry utrzymywali Adrian Staszewski i Norbert Huber (12:8). ZAKSA przeważała w każdym elemencie, po atakach Śliwki i Hubera było już 16:9. ZAKSA niezagrożenie kroczyła po wygraną w secie , dobrze punktował Kaczmarek(20:12, 23:15).  Ostatecznie CEZ Karlovarsko ugrało w tym secie zaledwie 18 oczek.

W czwartej odsłonie ZAKSA szybko odskoczyła na 3:1, ze środka skuteczny był Norbert Huber (6:4). ZAKSA utrzymywała nieznaczne prowadzenie do stanu 7:7, kiedy to zapunktował Lemanec. Gra toczyła się punkt za punkt, żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć.  Dopiero po nieudanej akcji Staszewskiego CEZ miało dwa oczka zapasu (13:11). ZAKSA natychmiast wyrównała, ale tylko na moment. Po nieudanym ataku Śliwki CEZ przeważało 16:14, a po znakomitej zagrywce już 20:17. Przerwę zarządził Tuomas Sammelvuo, po niej jednak obraz gry nie uległ zmianie. CEZ pewnie zmierzało do tie-breaka (22:18), dodatkowo urazu nabawił się Śliwka.  ZAKSA dzięki zagrywce Staszewskiego i atakowi Hubera zbliżyła się na 22:23. Ostatecznie jednak CEZ Karlovarsko wyrównało stan meczu na 2:2.

W tie-breaku było 3:1 dla CEZ, ale ZAKSA opanowała sytuację, wyrównując blokiem na 3:3. Po błędzie rywali w ataku mistrzowie Polski mieli dwa oczka zapasu. Po ataku Żalińskiego było 8:5, działała też zagrywka (9:5).  ZAKSA pewnie kroczyła po wygraną 3:2, kiedy znów zapunktował Staszewski, było już 13:9. CEZ Karlovarsko wygrało co prawda kolejne  trzy akcje, kiedy zablokowany został Huber było już tylko 13:12. Szczęśliwie dla ZAKSY mecz zakończył kiwką David Smith. 

MVP: Adrian Staszewski

CEZ Karlovarsko- Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3
(25:13, 21:25, 18:25, 25:23, 13:15)

Składy zespołów: 
CEZ: Weir (9), Juhkami (15), Sasak (8), Wiese (5), Patocka (4), Keemink (2), Pfeffer (libero) oraz Lamanec (15), Zajicek, Kasan, Pastrnak (1), Ihnat (7), Kocka (libero)
ZAKSA:  Kaczmarek (15), Janusz (3), Staszewski (19), Śliwka (14),  Smith (17), Huber (19), Shoji (libero) oraz Kluth, Żaliński (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. D Ligi Mistrzów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę