Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Halkbank nie dał rady. Włosi w półfinale

LM: Halkbank nie dał rady. Włosi w półfinale

Siatkarze Cucine Lube Civitanova pokonali po raz drugi Halkbank Ankara i awansowali do półfinału Ligi Mistrzów. Po raz drugi mecz zakończył się w czterech setach.

Mocne otwarcie

Pierwsze akordy tego starcia to koncertowa gra w polu zagrywki Simone Anzaniego. Ekipa Cucine Lube odskoczyła przy nich na 5:0. Emre Tayaz nie był rywalom dłużny w tym elemencie, ale tak długiej serii nie zaliczył. Halkbank odrabiał jednak straty i po udanym bloku tracił do rywali tylko punkt (9:10). Obie drużyny w trakcie seta popełniały sporo błędów, Turcy w przyjęciu i polu zagrywki, Włosi głównie w serwisie. Cały czas inicjatywa delikatnie leżała po włoskiej stronie boisk i to ona też zapisała tę partię na swoim koncie.

Zwrot akcji

W drugiej odsłonie oba zespoły dużo bardziej szanowały piłkę i ograniczyły błędy własne. Halkbank zaczął grać blokiem. Dość szybko odskoczył też na 7:3 i już do końca seta kontrolował sytuację na boisku. W połowie Włosi stracili swoją skuteczność, co zwiększyło różnicę do sześciu punktów. Co prawda jeszcze próbowali poderwać się do gry, jednak N’Gapeth i spółka nie pozwolili im na wiele.

Imponowali siłą

Podrażnieni Włosi zaczęli dużo mocniej, a zarazem skuteczniej uderzać. Nie tylko w ataku, ale i w polu zagrywki. To przełożyło się na ich pewniejszą grę na siatce, a rywalom trudniej kończyło się akcje. Halkbank dużo częściej się mylił, a seta ustawiła ośmiopunktowa seria w końcówce, dająca prowadzenie Cucine Lube 22:12.

To dodało im werwy także w secie czwartym, w którym od początku zespół z Civitanovy postawił na ofensywę i szybko punktował w serii (9:5). Wszystko to przy mocno zmienionym składzie od początku tego seta. Szkoleniowiec Włochów dał odpocząć swoim podstawowym zawodnikom. Turecka drużyna miała spore problemy, by wbić się w parkiet po stronie rywala. Włosi podbijali sporo piłek i kończyli kontry. Halkbank walczył w połowie seta wydawało się, że może uda mu się doprowadzić do zaciętej końcówki. Ta taka była,  a zapisali ją na swoim koncie siatkarze z Civitanovy, którzy awansowali tym samym do półfinału.

Cucine Lube Civitanova – Halkbank Ankara 3:1
(25:23, 20:25, 25:18, 25:23)

Cucine Lube: Chinenyeze (3), Lagumdzija A. (15), Nikołow (17), De Cecco, Anzani (4), Yant (18), Balaso (libero) oraz Thelle (5), Motzo, Bisotto, Diamantini, Bottolo (2) i Larizza (3)
Halkbank: Perrin (10), Matic (5), N’Gapeth (17), Ma’a (1), Abdel-Aziz (13), Tayaz (10), Done (libero) oraz Ivgen (libero), Lagumdzija M. (1), Unver, Ulu (3), Coskun i Blankenau