Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Zacięte półfinałowe starcie dla siatkarek z Novary

LM K: Zacięte półfinałowe starcie dla siatkarek z Novary

Siatkarki Igora Gorgonzola Novara przybliżyły się do walki o trofeum w tegorocznej Champions League. W pierwszym starciu półfinałowym z Eczacibasi Stambuł podopieczne Stefano Lavariniego stoczyły jednak zacięty pojedynek. Włoska ekipa pokonała bowiem turecki zespół dopiero po tie-breaku.

Lepiej w spotkanie weszły siatkarki Eczacibasi, otwierając je prowadzeniem 3:0. Trzypunktową nadwyżkę utrzymywały do wyniku 9:6. Ekipa z Novary doprowadziła do remisu i gra wyrównała się. Do stanu po 20 zespoły co chwila zmieniały się na prowadzeniu,  końcówka należała jednak do ekipy włoskiej,  która triumfowała 25:23. W drugiej odsłonie już po kilku pierwszych akcjach inicjatywę przejęły gospodynie. Odskoczyły na 9:4 i kontrolowały boiskowe wydarzenia. W pewnym momencie ich przewaga wzrosła do dziewięciu punktów (16:7). Mimo że turecki zespół zniwelował jeszcze straty do czterech oczek, podopieczne nie wypuściły już z rąk tego seta, triumfując w nim do 19.

Kolejną odsłonę od prowadzenia rozpoczęły siatkarki ze Stambułu (3:1, 11:8). Na moment do głosu doszła ekipa z Italii, ale przyjezdne nie dały wybić się z rytmu. Kontynuowały dobrą grę i ich przewaga wzrosła do piciu oczek (15:10). Utrzymały ją do końca tej części spotkania, wygrywając 25:20. W kolejnym secie podopieczne Ferhata Akbasa poszły za ciosem. Znów szybko zaczęły rywalkom odskakiwać i wkrótce prowadziły aż 17:9. W efekcie pewnie wygrały tę partię 25:17.

Turecki zespół świetnie rozpoczął też tie-breaka, w którym błyskawicznie wyszedł na czteropunktowe prowadzenie (6:2). Ekipa Stefano Lavariniego nie zamierzała jednak składać broni i doprowadziła do remisu. Od tej pory gra toczyła się punkt za punkt, a o wyniku spotkania zdecydowała dopiero walka na przewagi. Zwycięsko wyszły z niej siatkarki z Novary, które triumfowały 16:14. Do triumfu poprowadziła je Erbar Karakurt, która zdobyła w tym spotkaniu 27 punktów.

Igor Gorgonzola Novara – Eczacibasi Stambuł 3:2
(25:23, 25:19, 20:25, 17:25, 16:14)