Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Unet e-work pokonał po raz drugi Eczacibasi i zagra w półfinale

LM K: Unet e-work pokonał po raz drugi Eczacibasi i zagra w półfinale

Włoska drużyna z Busto Arsizio po raz drugi pokonała Eczacibasi Stambuł 3:1 i uzupełniła stawkę półfinalistek Ligi Mistrzyń. Mając zapewniony awans po dwóch wygranych setach, trener Marco Mussa dokonał roszad w składzie, na boisku pojawiły się zmienniczki. Trzeci set wygrało Eczacibasi, ale na więcej tej drużyny nie było stać i tym samym zakończyła ona swój udział w Lidze Mistrzyń.

Pierwszy set spotkania był zacięty i emocjonujący. Prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. Na początku gospodynie zbudowały sobie trzypunktową przewagę (8:5). Potem swoją wyższość na boisku zaznaczyły przyjezdne, miały one lepszą skuteczność w ataku, ustrzegły się błędów własnych i prowadziły 16:15. Był to moment zwrotny tego seta. Ciężar gry na siebie wzięła Alexa Gray, która w całym meczu zdobyła 14 punktów. Słabsze przyjęcie przełożyło się na niską skuteczność w ataku w Eczacibasi i to w głównej mierze zadecydowało o porażce w premierowej partii meczu.

Drużyna z Włoch nie zwalniała tempa i poszła za ciosem. Tym razem  w drużynie z Busto Arsizio dała znać o sobie Jovana Stefanović. Turecki zespół poprawił swoje przyjęcie, jednak na niewiele się to zdało. Ich rywalki słabszą grę w ataku nadrabiały punktowymi blokami. W drugiej partii spotkania w tym elemencie zdobyły cztery punkty, a w całym meczu trzynaście. Podopieczne trenera Marco Musso prowadziły od samego początku tej odsłony, (8:6, 16:15). Miejscowe siatkarki popełniły błędy własne i było to jedną z przyczyn ich porażki. Tym samym drużyna z Lombardii po wygranym drugim secie mogła cieszyć się z awansu do półfinału.

Po dwóch wygranych setach i zapewnieniu sobie awansu do najlepszej czwórki Ligi Mistrzyń, włoski zespół mocno spuścił z tonu. Trener Marco Musso desygnował do gry zmienniczki, które nie wywiązały się ze swoich ról. Do głosu doszły siatkarki znad Bosforu, które odrzuciły swoje rywalki od siatki, miały lepsze przyjęcie i były skuteczniejsze w ataku. Tak postawa przełożyła się na ich prowadzenie 8:3. Zespół z Półwyspu Apenińskiego nie dawał za wygraną, zbliżył się do swoich rywalek na jeden punkt, przegrywał 15:16. W końcówce więcej szczęścia miały gospodynie, które wygrały tego seta w stosunku 25:22

W czwartej, a zarazem ostatniej partii tego starcia na początku prowadziła ekipa z Busto Arsizio 5:1. Gospodynie nie dawały za wygraną, stopniowo odrabiały straty i w końcówce prowadziły 22:19, ich grę napędziła Hande Baladin, która razem z Tijaną Bosković stanowiła o obliczu Eczacibasi. Przyjezdne nie zamierzały oddawać pola gry. Tym razem to one przejęły inicjatywę, doprowadziły do remisu i o wszystkim musiała decydować gra na przewagi. Lepsze okazały się być siatkarki z Busto Arsizio, które wygrały po raz drugi mecz w stosunku 3:1. Unet e-work będzie trzecią włoską drużyną, która zagra w półfinale Ligi Mistrzyń.

Eczacibasi VitrA Stambuł (TUR) – Unet e-work Busto Arsizio (ITA) 1:3
(23:25, 22:25, 25:22, 26:28)
Awans: Unet e-work Busto Arsizio

Eczacibasi: Bosković (13), Arici (11), Sahin (2), Guveli (6), Thompson (5), Sahin (6), Sebnem (libero) oraz Baladin (11), Ogbogu (3), Yildirim (4), Mirković i Durul (8) i Memis (libero)
Unet: Poulter (1), Olivotto (1), Gennari (8), Gray(13), Mingardi (12), Stefanovic (13), Leonardi  (libero) oraz Bonelli (1), Piccinini (2), Escamilla (9), Bulovi (6) Herrera Blanco (7) i Cucco (libero)