Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Pewny awans siatkarek z Novary

LM K: Pewny awans siatkarek z Novary

Igor Gorgonzola Novara wygrał drugie ćwierćfinałowe starcie z Fenerbahce Opet Stambuł i awansował do najlepszej czwórki Champions League. Rewanżowy mecz, tak jak poprzedni, ekipa Malwiny Smarzek-Godek wygrała w czterech partiach. W ostatniej kropkę nad i postawiła rozbijając turecki zespół 25:11.

Znakomicie spotkanie otworzyły gospodynie, które szybko wyraźnie przejęły inicjatywę. Już po kilku pierwszych akcjach prowadziły aż 6:0. Wkrótce ich przewaga wzrosła do ośmiu oczek (9:1). O czas poprosił wówczas Zoran Terzić, ale nie wybił tym z uderzenia siatkarek Igora Gorgonzola Novara. Po wznowieniu gry jeszcze powiększyły one swoje prowadzenie (13:3). Turczynki nie były w stanie zatrzymać świetnie dysponowanych rywalek, które pewnie wygrały tę partię 25:16.

Pierwsza akcja w drugim secie padła łupem przyjezdnych. Po chwili jednak na dwupunktowym prowadzeniu były już zawodniczki z Novary (3:1), a niebawem wygrywały one już 7:3. Przy wyniku 9:6 ich przewaga zaczęła jednak topnieć i wkrótce był remis po 9. Gra wyrównała się, a w pewnym momencie nieznaczną przewagę zaczęła mieć ekipa Fenerbahce (13:12). Walka punkt za punkt toczyła się do wyniku po 16, kiedy znów odskakiwać zaczęły Włoszki. Gospodynie wyszły na prowadzenie 22:16, a po chwili zakończyły partię wygrywając ją 25:18.

Set numer trzy od początku przebiegał pod dyktando przyjezdnych. Szybko wyszły na prowadzenie 4:0, a trener gospodyń Stefano Lavarini zdecydował się przerwać grę. Po jej wznowieniu jego podopieczne zapisały na swoim koncie pierwszy punkt, ale wciąż prym na boisku wiodły Turczynki, których przewaga wkrótce wzrosła do siedmiu oczek (8:1). Siatkarki Fenerbahce kontrolowały już przebieg seta. Wkrótce miały aż dziewięciopunktową nadwyżkę (14:5). Rywalki nie zdołały już odrobić strat i przegrały tę partię 16:25.

Porażka w poprzednim secie podrażniła włoski zespół i to on lepiej wszedł w czwartą odsłonę. Igor Gorgonzola Novara rozpoczął ją od prowadzenia 3:0, a chwilę potem wygrywał już 7:2. Grę przerwał wtedy Zoran Terzić, ale nie zdołał wybić rywalek z rytmu. Te po powrocie na parkiet kontynuowały punktowanie jego podopiecznych. Wkrótce miały nad nimi już dziesięć oczek przewagi (16:6) i pewnie zaczęły zmierzać do zwycięstwa w tym secie. Ostatecznie rozbiły Fenerbahce 25:11 i przypieczętowały awans do półfinału Champions League.

Igor Gorgonzola Novara – Fenerbahce Opet Stambuł 3:1
(25:16, 25:18, 16:25, 25:11)

Igor Gorgonzola: Herbots (11), Bosetti (6), Chirichella (7), Hancock (3), Washington (8), Smarzek-Godek (8), Sansonna (libero) oraz Populini (5), Zanette (8), Battistoni, Bonifacio (2), Daalderop (10), Napodano (libero)
Fenerbahce: Robinson (3), Babat (7), Vargas Abreu (17), Toksoy Guidetti (8), Mihajlović (6), Aydemir Akyol (1), Yilmaz (libero) oraz Sengun (1), Busa (1), Kurt (1), Kestirengoz (4)