Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Pewna wygrana Fenerbahce

LM K: Pewna wygrana Fenerbahce

W pierwszym meczu drugiego półfinału tegorocznej Ligi Mistrzyń Vakifbank Stambuł zmierzył się z Fenerbahce Stambuł. Od początku inauguracyjnego seta prym na boisku wiodły podopieczne trenera Zorana Terzicia. W drugiej partii szanse po swojej stronie miały siatkarki Vakifbanku, jednak w końcówce ponownie lepsze były zawodniczki Fenerbahce. W trzeciej odsłonie ponownie od początku lepsza była drużyna Fenerbahce, która następnie mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Wygrana przybliżyła drużynę trenera Terzicia do finału Ligi Mistrzyń.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia siatkarek Fenerbahce, które po asie serwisowym Ariny Fedorowcewej prowadziły 5:1. Zespół Vakifbank nie miał zamiaru się poddawać i po ataku Gabrielii Bragi Guimaraes tracił już tylko jeden punkt (5:6). Taki stan rzeczy nie trwał długo, ponieważ podopieczne trenera Zorana Terzicia ponownie wysunęły się na prowadzenie i po ataku Fedorovtsevy miały sześć „oczek” przewagi (12:6). Gra zespołu trenera Giovanniego Guidettiego stanęła jakby w miejscu, co bardzo dobrze wykorzystywały zawodniczki Fenerbahce, które z każdą akcją zbliżały się do wygrania inauguracyjnej partii z dużą przewagą punktową (20:10). Drużyna Vakifbank Stambuł nie była w stanie dogonić rywalek, natomiast Fenerbahce domknęła seta atakiem Any Cristiny de Souzy.

W drugiej odsłonie podopieczne trenera Terzicia ponownie szybko wyszły na prowadzenie i po asie serwisowym Any Cristiny miały cztery „oczka” przewagi (9:5). Zawodniczki z Vakifbanku nie zamierzały się poddać i szybko doprowadziły do remisu (11:11). Rozpoczęła się wyrównana wymiana, a żadna z drużyn nie mogła zdobyć wyraźnej przewagi. Pierwsze na prowadzenie wyszły siatkarki trenera Giovanniego Guidettiego, które po zerwanym ataku przez Fedorovtseve miały trzy „oczka” z przodu (20:17). Zespół Fenerbahce Stambuł nie miał zamiaru się poddać i doprowadził do remisu w końcówce partii (23:23), a następnie w dwóch akcjach doprowadził do wygranej.

Rozpędzona drużyna Fenerbahce rozpoczęła kolejną partię od czteropunktowego prowadzenia, które dał im punktowy blok. W kolejnych akcjach podopieczne trenera Terzicia utrzymywały bezpieczną przewagę i z każdą akcją zbliżały się do zakończenia spotkania na swoją korzyść (15:10, 19:13). Siatkarkom trenera Guidettiego w końcówce seta udało się odrobić kilka punktów, jednak było to za mało by przeciwstawić się dobrze grającym przeciwniczkom. Drużyna Fenerbahce Stambuł piłkę meczową dostała po zepsutej zagrywce Paoli Egonu, a zakończyła ją Vargas asem serwisowym (25:20).

Vakifbank Stambuł – Fenerbahce Stambuł 0:3
(10:25, 23:25, 20:25)

VakifBank: Ozbay (1), Ogbogu (2), Egonu (17), Gabi (6), Bajema (5), Gunes (2), Aykac (libero) oraz Gulubay (1), Acar (libero), Cebecioglu i Daalderop (2)
Fenerbahce: Macris (2), Fedorowcewa (12), Ana Cristina (13), Erdem (4), Wuczkowa (5), Vargas (19), Orge (libero) oraz Lazarewa i Cetin (2)