Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Imoco Volley nie do zatrzymania, komplet zwycięstw Eczacibasi

LM K: Imoco Volley nie do zatrzymania, komplet zwycięstw Eczacibasi

fot. Rubin / LVF

W czwartek zakończyły się turnieje Ligi Mistrzyń w Stambule i Treviso. Trzecie zwycięstwo w Stambule odniosły zawodniczki Eczacibasi Stambuł. W Treviso nie było mocnych na Imoco Volley Joanny Wołosz, które na zakończenie nie dały żadnych szans Fenerbahce Stambuł. Polska rozgrywająca została MVP tego meczu.

Grupa D:W ostatnim dniu turnieju w Stambule Lokomotiw Kaliningrad wygrał wprawdzie 3:0 z Allianz MTV Stuttgart, ale nie można powiedzieć, że to był jednostronny pojedynek. Niemiecka ekipa starała się walczyć, ale brakowało jej argumentów przede wszystkim w ofensywie. Dodatkowo popełniała sporo własnych błędów, w tym aż 13 w ataku (przy 5 rywalek).  Lokomotiw atakował z 45% skutecznością, rywalki zaś 37%.  W bloku było 9:5 dla zwyciężczyń, zaś w asach serwisowych lepszy był zespół ze Stuttgartu (5:1). Margarita Kurilo zdobyła dla swojej ekipy 15 punktów, zaś po stronie pokonanej najwięcej punktowała Kristal Rivers (16).

Szybkie zwycięstwo na koniec zmagań odniosły siatkarki Eczacibasi Vitra Stambuł. Gospodynie nie pozostawiły złudzeń ekipie Dimamo Moskwa. Warta odnotowania jest na pewno różnica w skuteczności ataku. Turecka ekipa zanotowała 49% efektywności w tym elemencie, zaś rosyjska zaledwie 30%. Prawdziwy popis dała Chiaka Ogbogu. Była siatkarka zdobyła 18 punktów, z czego aż 12 blokiem, 6 kolejnych oczek dołożyła atakiem.14 punktów dołożyła Tijana Bosković. Dla Dinama 10 punktów zdobyła Jana Szczerban.  Drużyna Eczacibasi z kompletem zwycięstw okazała się najlepsza w turnieju, pozostałe ekipy odniosły po jednym zwycięstwie i poniosły dwie porażki. Warto dodać, że rolę drugiego sędziego tego meczu pełniła Agnieszka Michlic.

Lokomotiw Kaliningrad (RUS)  – Allianz MTV Stuttgart (GER) 3:0
(25:23, 25:20, 25:20)

Eczacibasi Stambuł (TUR) – Dinamo Moskwa (RUS) 3:0
(25:18, 25:20, 25:14)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. D Ligi Mistrzyń


Grupa B:

W turnieju w Treviso udane zakończenie zanotowało VB Nantes, które nie dało szans Calcitowi Kamnik. Kluczem do sukcesu francuskiej drużyny okazała się zagrywka. Zanotowała ona aż 13 asów serwisowych przy 4 rywalek. Były one jednak lepsze w każdym elemencie. Liderką okazała się Yaremis Leyva, autorka 8 asów serwisowych i  9 udanych ataków. Eva Zatković i Olivera Kostić dla Calcitu Kamnik zdobyły po 11 punktów.

Hitem dnia miało być spotkanie Imoco Volley Conegliano i Fenerbahce Stambuł. Okazał się on jednak jednostronnym widowiskiem, ekipa Joanny Wołosz przeważała w każdym elemencie i szybko rozprawiła się z tureckim oponentem. Podopieczne trenera Daniele Santarellego zanotowały 48% skuteczności ataku przy 30% rywalek. W bloku było 12:3 a w asach serwisowych 8:3. Joanna Wołosz zdobyła po 2 punkty blokiem i zagrywką, a 18 oczek dołożyła Paola Egonu. Dla Fenerbahce dziesięciokrotnie zapunktowała Brankica Mihajlović. Wołosz znakomicie poprowadziła grę drużyny otrzymując po meczu nagrodę MVP. Imoco Volley wygrało turniej nie tracąc nawet seta, Fenerbahce z jedną porażką zajęło miejsce drugie zaś  bez zwycięstwa zawody zakończył Calcit Kamnik.

Nantes VB (FRA) – Calcit Kamnik (SLO) 3:0
(25:22, 25:19, 25:20)

Imoco Conegliano (ITA) – Fenerbahce Stambul (TUR) 3:0
(25:14, 25:19, 25:19)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B Ligi Mistrzyń

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved