Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Imoco Volley nie obroniło trofeum, puchar w rękach VakifBanku Stambuł

LM K: Imoco Volley nie obroniło trofeum, puchar w rękach VakifBanku Stambuł

Imoco Volley Conegliano nie obroniło tytułu najlepszego zespołu Ligi Mistrzyń wywalczonego przed rokiem. Siatkarki Vakifbanku Stambuł wzięły  rewanż za ubiegłoroczny finał i tym razem to ekipa Giovanniego Guidettiego mogła cieszyć się z trofeum. W czterosetowym meczu walki nie brakowało włoska ekipa miała nawet szansę na doprowadzenie do tie-breaka ze stanu 0:2, ale w najważniejszych momentach to turecka drużyna zdobywała punkty. To piąty triumf Vakifbanku w LM w historii klubu.

Chociaż pierwsze akcje meczu należały do Turczynek, po kontratakach Paoli Egonu Włoszki odrobiły straty (0:3, 4:4). Szybko uaktywnił się włoski blok (7:5). Nie brakowało przedłużonych wymian. Chociaż siatkarki VakifBanku odrobiły straty, po zagraniach Egonu i Miriam Sylli włoski zespół szybko ponownie odskoczył. Gdy zablokowana została Bartsch-Hackley, szybko interweniował trener Guidetti (13:9). Po czasie Turczynki zapunktowały podwójnym blokiem, a następnie dwie celne zagrywki posłała Michelle Bartsch-Hackley (13:12). W kolejnych akcjach Włoszki skuteczne akcje przeplatały z pomyłkami, przez co wynik pozostawał na styku. Ręki w ataku nie wstrzymywały Isabelle Haak i Gabriela Braga Guimaraes, po drugiej stronie mocno atakowała Egonu. Po dwóch autowych atakach Włoszek w końcówce VakifBank wyszedł na prowadzenie 23:21, w krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener Santerelli. Seria przy zagrywce Senoglu trwała. Niemoc Imoco Volley przerwała dopiero atakiem z szóstej strefy Egonu (22:24). Kropkę nad i w tym secie postawiła Gabriela Braga Guimaraes.

Na początku drugiego seta włoski zespół skuteczne ataki przeplatał z błędami w polu zagrywki (3:3). Dobra gra na siatce Gabrieli Bragi Guimaraes i Bartsch-Hackley pozwoliła VakifBankowi wyjść na prowadzenie. Gdy zatrzymana została Kathryn Plummer interweniował trener Santarelli (6:10). Dopiero po kolejnych zmianach włoski zespół zaczął odrabiać straty (10:13). As Egonu i jej kontratak sprawiły, że Imoco złapało kontakt punktowy, a przerwę wykorzystał trener Guidetti (13:14). W dalszej fazie seta skutecznie punktowała Chiaka Ogbogu, po drugiej stronie celnie atakowała Plummer (17:17). W końcówce ponownie do głosu doszły siatkarki z Turcji. Po dwóch udanych atakach Haak o czas poprosił włoski szkoleniowiec (17:20). Pojedyncze zagrania Egonu na niewiele się zdały. Zagrywka w siatkę włoskiej atakującej zamknęła drugą odsłonę.

Na początku trzeciej partii dzięki skuteczności Egonu Imoco Volley prowadziło 9:7. VakifBank szybko odrobił straty, a następnie dzięki blokom na Plummer i punktowej zagrywce Haak odskoczył na 12:10 i o czas poprosił włoski trener. Błędy zespołu z Conegliano pozwoliły powiększyć dystans. Po kontrataku Haak ponownie interweniował Daniele Santarelli (11:15). Poderwać do walki Imoco Volley Conegliano starała się Egonu (15:16). Gdy piłkę na siatce wykorzystała Raphaela Folie na tablicy wyników pojawił się remis (17:17). Kolejne akcje były emocjonujące, trwała zacięta walka, a wynik pozostawał na styku. Na lewym skrzydle wysoką skuteczność utrzymywała Gabriela Braga Guimaraes (21:21). Po drugiej stronie siatki raz za razem punktowały Egonu i Sylla. Przy stanie 23:21 o czas poprosił trener Guidetti. Po chwili, po zagraniu Folie ponownie interweniował szkoleniowiec VakifBanku (24:22). Atak Egonu po prostej przedłużył rywalizację.

Z wysokiego „c” w czwartą odsłonę weszły Włoszki, po asach Egonu prowadzili 6:2. Gdy włoska atakująca skończyła kolejną akcję, o czas poprosił Giovanni Guidetti (8:3). Przez własne błędy Imoco Volley straciło większość zaliczki (9:8). As Cansu Ozbay wyrównał wynik (10:10). Swoje kolejne ataki kończyła Brazylijka w barwach VakifBanku (13:13). W dalszej fazie seta obie drużyny nie ustrzegły się błędów (15:16). Atak Haak i blok na Folie pozwoliły VakifBankowi odskoczyć na 19:17. Gra tureckiego zespołu napędzała się, szybko oba czasy wykorzystał szkoleniowiec Imoco Volley (18:21). Na środku skutecznie atakowała Zehra Gunes. Dopiero atak po skosie Plummer przerwał serię rywalek (19:23). Efektowny atak po bloku w aut Gabrieli Bragi Guimaraes dało serię piłek meczowych – 24:20. Również ta zawodniczka zdecydowanym zagraniem zakończyła cały pojedynek.

Imoco Volley Conegliano (ITA) – VakifBank Stambuł (TUR) 1:3
(22:25, 21:25, 25:23, 21:25)

Imoco Volley: Plummer (8), De Kruijf (4), Folie (12), Wołosz (1), Sylla (11), Egonu (39), De Gennaro (libero) oraz Gennari, Wuczkowa, Courtney i Caravello
VakifBank: Özbay (2), Ogbogu (5), Gabi (23), Haak (19), Bartsch-Hackley (4), Gunes (10), Aykac (libero) oraz Boz, Senoglu i Gulubay