Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K, gr. A: Wygrana wicemistrzyń Polski na Ukrainie

LM K, gr. A: Wygrana wicemistrzyń Polski na Ukrainie

Nie miał większej historii mecz Developresu Bella Dolina Rzeszów z ukraińskim SC Prometej Dnipro Kamianskie. Gospodynie w pierwszym secie nawiązały walkę z wicemistrzem Polski. Rzeszowianki jednak po mistrzowsku rozegrały końcówkę, wygrały seta i w drugiej partii rozbiły rywalki.  Developres znakomicie zaczął kolejną partię, ale w pewnym momencie stracił koncentrację i jego gra zupełnie się załamała, co pozwoliło wygrać seta Ukrainkom. To druga wygrana Developresu w tej edycji LM.

Po autowym ataku Bruny Honorio to Ukrainki prowadziły 2:1, a po chwili zdołały wypracować sobie dwupunktową przewagę. Po nieudanej akcji Kary Bajemy Developres przegrywał już 7:10, co zmusiło trenera Antigę do wzięcia czasu. Rzeszowianki zbliżyły się na jeden punkt, a na 12:12 atakiem wyrównała Blagojevic. Blok pozwolił zawodniczkom SC Prometej Dnipro Kamianskie znów odskoczyć na dwa oczka (14:12). Kapitan Developresu po raz kolejny jednak pokazała klasę wyrównując asem serwisowym na 16:16. Rzeszowianki wyszły na prowadzenie, kiedy w aut uderzyła Heidy Casanova (20:19). Rozpędzone rzeszowianki budowały przewagę, działał blok, atakowała Bruna Honorio (22:19). Atak i blok Honorio dały ekipie trenera Antigi piłki setowe (24:20). Zwycięstwo dał blok Magdaleny Jurczyk. Po znakomitej końcówce wicemistrzynie Polski prowadziły 1:0.

W drugim secie po akcji Bruny Honorio było 4:2 dla gości, a kiedy udanie zaatakowała Kara Bajema było już 8:5 i o przerwę poprosił szkoleniowiec ukraińskiej ekipy. Dobra gra w ataku Bajemy oraz zagrywce Anny Stencel spowodowała, że Developres prowadził 10:5. Rzeszowianki kontrolowały boiskowe wydarzenia, dobrze grały atakiem i zagrywką (16:7). Blok, to był element, który pozwolił miejscowym zbliżyć się na 10:17. Developres szybko opanował sytuację, po akcji Jeleny Blagojević prowadził już 20:10. Podopieczne Stephana Antigi zdeklasowały rywalki Antiga wprowadził na boisko zmienniczki, po akcji Witowskiej było 24:13. Ostatnią akcją seta był atak Izabelli Rapacz.

Po trzech błędach w ataku siatkarek SC Prometej Dnipro Kamianskie, Developres przeważał w trzeciej odsłonie 3:0. Do tego doszła udana akcja ofensywna Honorio (4:0). Zawodniczki SC Prometej Dnipro Kamianskie popełniały masę błędów, a po kolejnej akcji Honorio było już 8:3 dla wicemistrza Polski. Do tego jeszcze siatkarka ta dołożyła asa serwisowego (10:4). Swój zespół próbowała poderwać Nasja Dimitrowa, a kiedy zablokowana została Bajema, różnica mocno stopniała (11:9). W ustawieniu z Anną Stencel na zagrywce zrobiło się jednak już 14:9. Rzeszowianki straciły koncentrację, po błędach Developresu zrobiło się 15:15. W ataku zagrały jednak Bajema i Honorio (17:15). Gospodynie odskoczyły na 23:20 znakomicie grając w ataku, a zwłaszcza robiła to Heidy Casanova. Gra Developresu zupełnie się załamała i ostatecznie w meczu było 2:1.

Początek kolejnej części meczu to gra punkt za punkt, dopiero po autowym ataku rywalek to Developres prowadził 6:4. Po akcjach Kary Bajemy i Bruny Honorio różnica wzrosła do czterech oczek, zagrywką punktowała Stencel, a na kontrze nie zawodziła Honorio (12:5). Rzeszowianki straciły trzy punkty z rzędu, ale pomagały błędami zawodniczki z ukraińskiej ekipy (14:9). Dobrze grała Honorio, ze środka skuteczna była Witowska (20:13). Kolejne błędy Ukrainek i atak Bajemy dały już rezultat 23:15. Mecz zakończyła blokiem Magdalena Jurczyk.

MVP: Katarzyna Wenerska

SC Prometej Dnipro Kamianskie (UKR) – Developres Rzeszów (POL) 1:3
(20:25, 14:25, 25:21, 17:25)

Prometej: Meljuszkina (8), Anisowa (12), Dimitrowa (9), Casanova (13), Kitipova (1), Anae (7), Todorowa (libero) oraz Dudnik (5), Gejko
Developres: Honorio (25),  Blagojević (13), Stencel (5), Wenerska (1),  Bajema (16), Jurczyk (3), Szczygłowska (libero) oraz Witowska (3), Rapacz (3), Bińczycka, Kalandadze