Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K, gr. D: Pewna wygrana ŁKS-u Commercecon Łódź

LM K, gr. D: Pewna wygrana ŁKS-u Commercecon Łódź

Kroczące od zwycięstwa do zwycięstwa siatkarki ŁKS-u Comerceccon Łódź były zdecydowanym faworytem starcia z hiszpańskim Tenerife La Laguna. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego jedynie w secie trzecim pozwoliły rywalkom na nawiązanie walki.  MVP meczu została Roberta Ratzke.  ŁKS aktualnie jest liderem tabeli.

Gospodynie już na początku odskoczyły rywalkom. Po ataku Aleksandry Gryki było już 2:0, a gdy środkowa dołożyła jeszcze zagrywkę tablica pokazała wynik 4:1. Podopieczne Alessandro Chiappniego utrzymywały swoje prowadzenie, a nawet znacznie je powiększyły. Gryka była czujna w bloku, a Valentina Diouf nie zawodziła w ataku (11:4).  ŁKS dominował w każdym elemencie, Julita Piasecka skończyła posłane do niej piłki, swoje dołożyła także Lana Scuka i różnica wynosiła już 10 punktów (15:5).  Rywalki wprawdzie zbliżyły się na 10:16 po ataku Lisbet Arredondo i zagrywce Belly Nsunguiminy.  Rywalki nie rezygnowały, punktowały Patricia Aranda i Belly Nsunguimina (13:17), działała im także zagrywka (15:18).  ŁKS  szybko przezwyciężył kryzys, w ataku zagrała Witkowska, działał blok, a  na koniec asa serwisowego posłała Kamila Witkowska (25:16).

Przy zagrywce Piaseckiej ŁKS Comerceccon prowadził w secie drugim 3:0, a kiedy i atakiem  serwisem punktowała Gryka było już 5:1. Gospodynie także i w tej partii dzieliły i rządziły na boisku, w ataku nie zawodziła Valentina Diouf (11:4). Przyjezdne popełniały masę błędów własnych, a w ataku punktowała Piasecka (16:7). Kolejne pomyłki przeciwniczek oraz as serwisowy Anastazji Hryszczuk dały już rezultat 20:9,a. po ataku Lany Scuki były już piłki setowe dla ŁKS (24;12). Jednostronnego seta zakończyła atakiem Hryszczuk.

W trzeciej odsłonie przyjezdne szybko odskoczyły.  Przy zagrywce Margaret Wolowicz zrobiło się 5:1 dla gości.  Rywalki poprawiły poziom swojej gry, raz za razem punktowały atakiem (13:9). Łodzianki jednak  dzięki znakomitej grze Aleksandry Gryki nie tylko wyrównały na 13:13, ale wyszły na prowadzenie.  Wynik oscylował wokół remisu, dopiero znakomita akcja Gryki i as serwisowy Witkowskiej dały gospodyniom wynik 21:18.  Hiszpanki zbliżyły się na jeden punkt, ale tylko na moment. Po chwili miały już piłki meczowe (24:20), pierwszą z nich wykorzystała znakomicie grająca Aleksandra Gryka.

MVP: Roberta Ratzke

ŁKS Commercecon Łódź (POL) – Tenerife La Laguna (ESP) 3:0
(25:16, 25:14, 25:20)

ŁKS:  Gryka (15), Witkowska (8), Diouf (11), Ratzke (1), Scuka (8), Piasecka (8), Drabek (libero) oraz Krawczyk, Dróżdż, Hryszczuk (2), Gajer (1)
La Laguna: Nsunguimina (7), Aranda Munoz (5), Lengweiler (4), Arredondo (8), Wolowicz (8), Kanas (7), Llabres (libero) oraz Aran Claveria