Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K gr. B i D: W Conegliano oba mecze po 3:0, za to w Stambule dwa tie-breaki

LM K gr. B i D: W Conegliano oba mecze po 3:0, za to w Stambule dwa tie-breaki

Rozpoczęły się dwa turnieje w Lidze Mistrzyń. W Conegliano rywalizuje grupa B. Pierwszego dnia nie było niespodzianek. W obu pojedynkach 3:0 wygrali faworyci – A. Carraro Imoco pokonało Calcit Kamnik, zaś Fenerbahçe Opet Stambuł zwyciężyło z VB Nantes. Ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie D Ligi Mistrzyń. W pierwszym dniu rywalizacji oba spotkania zakończyły się dopiero po walce w tie-breaku. Zwycięsko ze swoich batalii wyszły zespoły Dinamo Moskwa oraz Eczacibasi VitrA Stambuł.

Grupa B:

W turnieju grupy B w Conegliano gospodynie w pierwszym meczu pokonały Calcit Volley Kamnik 3:0 i potrzebowały do tego zaledwie 68 minut. W żadnym z setów słoweński zespół nie przekroczył bariery 20 punktów. Ekipa Imoco była zdecydowanie lepsza od rywalek w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W przyjęciu włoski team zanotował 53% skuteczności, zaś ich rywalki zaledwie 33%. W ataku stosunek wyniósł 56% do 31%. Zawodniczki z Conegliano postawiły 8 punktowych bloków, przy 3 Calcitu. 23 punkty dla gospodyń turnieju zdobyła Lucille Gicquel, a po 9 McKenzie Adams i Sarah Luisa Fahr. W drużynie z Kamnika najwięcej „oczek” wywalczyła Eva Zatković – 9, a 8 dołożyła Olivera Brulec Kostic.  Trener Daniele Santarelli w drugim secie zmienił Joannę Wołosz na Giulię Gennari, a wymiana rozgrywających nie zmieniła dobrego obrazu gry Imoco.

Calcit Volley Kamnik – A. Carraro Imoco Conegliano 0:3
(18:25, 17:25, 15:25)

Calcit: Mihevc (1 pkt.), Pogacar, Brucel Kostic (8), Zatković (9), Charuk (3), Radisković (5), Janezić (libero) oraz Spoljarić, Marusić, Vovk i Jerala
Imoco: Gicquel (23), Butigan (8), Adams (9), Wołosz (2), Sylla (7), Fahr (9), De Gennaro (libero) oraz Caravello i Gennari (1)

W drugim meczu również nie było niespodzianki. Fenerbahçe Opet Stambuł pokonał 3:0 VB Nantes, w żadnej z partii nie dając rywalkom nadziei na przedłużenie pojedynku. Turecki zespół prowadzony przez Zorana Terzicia w każdym z setów szybko zdobywał bezpieczną przewagę, w efekcie wygrywając do 16, 18 i 15. Dla Fenerbahce najwięcej punktów – 15 – zdobyła Brankica Mihajlović, a 13 dołożyła Bianka Busa. Siatkarki ze Stambułu niemal przygniotły swoje rywalki blokiem. Zdobyły tym elementem 15 punktów, podczas gdy VB Nantes tylko 2. Różnica była widoczna również w ataku. Turecki zespół zanotował 45% skuteczności, zaś francuski 30%.

Fenerbahçe Opet Stambuł – VB Nantes 3:0
(25:16, 25:18, 25:15)

Fenerbahce: Babat (5 pkt.), Vargas (9), Busa (13), Mihajlović (15), Erdem (12), Aydemir (2), Yilmaz (libero) oraz Sengun, Cetin (1), Toksoy i Kestirengoz
VB: Snyder (9), Mendaro Leyva (9), Sylves (3), Alanko (1), Schad (8), Gommans (2), Dekeukelaire (libero) oraz Lecrosnier, Kokkonen (3), Le Roux (libero) i Roze

W grupie D w pierwszym meczu zmierzyły się dwa rosyjskie zespoły – Dinamo Moskwa i Lokomotiw Kaliningrad. Chociaż początek pierwszego seta lepszy był w wykonaniu siatkarek Lokomotiwu, to w połowie partii trzypunktową przewagę wypracowały sobie zawodniczki z Moskwy. Ostatecznie jednak doszło do wyrównanej końcówki, w której Dinamo utrzymało koncentrację i wygrało do 23.  Niespodziewanie od pierwszych piłek w drugiej odsłonie mocno przycisnęły siatkarki Lokomotiwu, co zaskoczyło rywalki. Team z Kaliningradu zwyciężył wysoko 25:13. Kolejne trzy sety to już bardzo zacięta walka – trzecia i piąta partia skończyły się dopiero po grze na przewagi. Ostatecznie z wygranej cieszyły się zawodniczki ze stolicy Rosji. Po 25 punktów dla Dinama zdobyły Natalia Pereira i  Natalia Gonczarowa. Co ciekawe w ataku i przyjęciu statystyki przemawiały za zespołem Lokomotiwu. Z kolei ekipa z Moskwy lepiej zaprezentowała się na zagrywce i w bloku.

Dinamo Moskwa – Lokomotiw Kaliningrad 3:2
(25:23, 13:25, 27:29, 25:23, 17:15)

Dinamo: Efimowa (1 pkt.), Szczereban (9), Romanowa (5), Gonczarowa (25), Enina (11), Pereira (25), Bibina (libero) oraz Orłowa (1), Klimets, Babeszina, Krotkowa (8) i Pospelova (libero )
Lokomotiw: Woronkowa (17), Ewdokimowa (20), Rysewa (3), Kurilo (24), Worobjewa (16), Podskalnaja (6), Gałkina (libero) oraz Ezhak (1), Stalnaya (5) i Melnikowa

W drugim spotkaniu tej grupy również o zwycięzcy zadecydował tie-break, chociaż po dwóch pierwszych setach w świetnej sytuacji były siatkarki Allianz MTV Stuttgart. W trzeciej partii niemiecki zespół nieco opadł z sił, co skrzętnie wykorzystały zawodniczki Eczacibasi VitrA Stambuł. Allianz MTV miał okazję do zakończenia meczu w czwartej odsłonie. Mimo iż lepiej tego seta zaczęły zawodniczki z Turcji, to ich rywalki w połowie partii odżyły i wyszły na prowadzenie. Okazało się, że jeden, dwa punkty to za mało na dowiezienie przewagi do końca. Ostatecznie Eczacibasi wygrało 25:21 i doprowadziło do tie-breaka, w którym turecki team nie dał rywalkom większych szans. 25 „oczek” dla swojej ekipy zdobyła Tijana Bosković, a 23 dołożyła Jordan Thompson. W zespole z Niemiec 18 punktów wywalczyła Krystal Rivers, a 16 – Michaela Mlejnkova.

Allianz MTV Stuttgart – Eczacibasi VitrA Stambuł 2:3
(25:22, 25:21, 17:25, 21:25, 9:15)

Allianz: Segura Palleres (12 pkt.), Lohuis (10), Kastner, Rivers (18), Mlejnkova (16), Todorowa (6), Koskelo (libero) oraz Grozer (2), Große-Scharmann (2) i Papafotiou
Eczacibasi: Bosković (25), Arici (9), Baladin (6), Thompson (23), Ogbogu (13), Sahin E. (7), Sebnem Akoz (libero) oraz Sahin S. (6), Guveli, Mirković, Durul i Yildirim