Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Falstart Budowlanych w pierwszym meczu

LM K: Falstart Budowlanych w pierwszym meczu

W swoim pierwszym meczu w Lidze Mistrzyń zespół Budowlanych Łódź przegrał z niemiecką drużyną SC Poczdam 0:3. Najbardziej zacięty był trzeci set, w którym szala zwycięstwa przechodziła z jednej na druga stronę. Ostatecznie po grze na przewagi wygrał zespół gości.

DOMINACJA PRZYJEZDNYCH

Od samego początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały przyjezdne. Po ataku Suvi Kokkonen prowadziły 3:1. Łodzianki wyrównały po zbiciu Andrei Mitrovic, a po ataku Małgorzaty Lisiak miały jeden punkt przewagi (5:4). Niemiecka drużyna szybko odpowiedziały, w polu zagrywki popis gry dała Kristina Gunczewa, w bloku punktowała Veronika Dokić, było 9:6 dla SC Poczdam. Budowlane nie potrafiły złapać swojego rytmu gry, traciły dystans do rywalek, po zbiciu Kokkonen przegrywały 9:13. Błędy własne, które popełniły gospodynie sprawiły, że dystans punktowy utrzymywał się, po ataku Rodici Buterez SC Poczdam prowadził 20:16. Podopieczne trenera Maieja Biernata zbliżyły się na jeden punkt. Z dobrej strona pokazała się Kinga Różyńska (19:20). Na więcej gospodyń nie było stać, błąd w polu zagrywki Mackenzie May zakończył tę część meczu.

Rozpędzone siatkarki z Poczdamu poszły za ciosem. Przy serii zagrywek Kokkonen było 6:2, a po ataku Buterez 11:5. Gospodynie miały duże problemy z przyjęciem, seriami traciły punkty. Set nie miał większej historii, toczył się pod wyraźne dyktando gości (16:8). Pojedynczymi atakami Lijewska razem z Lisiak próbowały poderwać swoje koleżanki do skuteczne gry. Nie przyniosło to żadnego rezultatu. Kolejny błąd serwisowy tym razem Any Bjelicy sprawił, że drużyna z Niemiec była o krok od końcowego zwycięstwa.

Spóźniony zryw

Trzecia partia meczu była ostatnią. Przyjezdne zbudowały sobie trzypunktową przewagę po ataku Cekulaev (7:4). W polu zagrywki ręki nie zwalniała May, Budowlane odrobiły straty, miały dwa punkty więcej niż ich rywalki (9:7). Ekipa z Poczdamu wyrównała stan seta na 10:10 po bloku Dokic. Od tego momentu ani łodziankom ani niemieckiej drużynie nie udało się zbudować przewagi. Wynik był remisowy (14:14, 19:19, 21:21). O tym komu przypadnie zwycięstwo musiała decydować gra na przewagi. Lepsze okazały się przyjezdne, które zapisały na swoje konto trzy punkty.

Budowlani Łódź – SC Poczdam 0:3
(21:25, 18:25, 24:26)

Budowlani: Lisiak (3), Łazowska (2), Bjelica (17), Mitrović (11), Różyńska (3), May (8), Łysiak (libero)oraz Wilińska (1), Kukulska (1), Lijewska (1)
SC: Taubner (7), Kokkonen (18), Gunczewa (2), Buterez (12), Cekulaev (2), Dokic (4), Wong-Orantes (libero) oraz Habin (3), Stautz, Kiss (1)