Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Eczacibasi Stambuł zameldowało się w finale

LM K: Eczacibasi Stambuł zameldowało się w finale

W rewanżowym meczu w półfinale Ligi Mistrzyń Eczacibasi Stambuł wygrało 3:0 z włoskim zespołem Igor Gorgonzola Novara i zagra w finale Ligi Mistrzyń. Rywalem tureckiej drużyny w meczu finałowym będzie lokalny rywal Fenerbahce lub VakifBank. Tym samym finał Ligi Mistrzyń będzie wewnętrzną sprawą tureckich drużyn.

Przyjezdne z Novary w początkowym okresie gry zbudowały sobie dwupunktową przewagę po ataku Carcaces (3:1).  Drużyna Eczacibasi szybko odrobiła starty i poszła za ciosem, prowadziła 7:5, mogła podobać się gra Sinead Jack. Wynik oscylował wokół remisu (7:7, 11:11). Po ataku Bosković turecka drużyna prowadziła 14:12, do kolejnego remisu atakiem po 14 doprowadziła Carcaces. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować wyraźnej przewagi, wynik był remisowy – 17:17. Do stanu po 20 gra toczyła się punkt za punkt, wówczas inicjatywę przejęła ekipa Eczacibasi. Po atakach Bosković i Woronkowej miała ona dwupunktową przewagę (22:20). Błąd w polu zagrywki Giovannini zakończył rywalizację w tym secie.

W drugiej partii spotkania do stanu po 4 obie drużyny grały punkt za punkt. Prozy serii zagrywek Iriny Woronkowej gospodynie zbudowały sobie czteropunktowe prowadzenie (8:4), atakowała Bosković. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego miała problemy z przyjęciem, przewaga Eczacibasi wzrosła do sześciu punktów (12:6). Ekipa ze Stambułu seriami zdobywała punkty, po bloku Bosković prowadziła 15:7. Set miał jednostronny przebieg, podopieczne Ferhata Akbasa kontrolowały boiskowe wydarzenia. Po kolejnym ataku Woronkowej tablica wyników wskazała wysokie prowadzenie tureckiej drużyny – 18:8. Atak Baladin sprawił, że Eczacibasi wysoko wygrało tę partię.

Chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji w tym spotkaniu Igor Gorgonzola musiał wygrać partię numer trzy. Gospodynie nie zamierzały im ułatwiać tego zadania. Prowadzący w tym secie zmieniał się, gra falowała. Po ataku Chiricheli drużyna z Novary miała jeden punkt więcej (9:8). Z kolei po asie serwisowym Ognjenović ekipa znad Bosforu wypracowała sobie dwupunktową przewagę (14:12). W ataku ręki nie wstrzymywała Bosković, było 18:15 dla miejscowej drużyny. Jak się później okazało był to zwrotny moment tego spotkania, po punktowym bloku Baladin Eczacibasi prowadziło 22:18.  Przyjezdne popełniły wiele błędów własnych przez co przegrały tego seta oraz cały mecz.

Eczacibasi Stambuł (TUR) – Igor Gorgonzola Novara (ITA) 3:0
(25:22, 25:12, 25:20)

Eczacibasi: Bosković (23), Baladin (8), Guveli (2), Ognjenovic (1), Woronkowa (11), Jack (4), Sebnem (libero) oraz Erkek
Igor: Batistoni (1), Bosetti (8), Chirichella (5), Danesi (7), Carcaces (9), Karakurt (6), Fersino (libero) oraz Giovannini, Ituma (2), Cambi, Adams